5 czerwca, 2019

Wszystko, co musisz wiedzieć przed zakupem IRONCAD

IRONCAD Baner Art

IRONCAD to parametryczne oprogramowanie CAD 3D, które dzięki połączeniu technologii modelowania bezpośredniego z projektowaniem opartym o historię operacji charakteryzuje się szczególną wydajnością i swobodą tworzenia. Inżynierowie pracujący w IRONCAD doceniają przede wszystkim jego szeroką funkcjonalność, wygodną obsługę i  możliwość współdzielenia pracy.

Licencję programu IRONCAD można wykupić w dwóch wersjach: Standard lub Premium. Wersja Premium posiada wszystkie właściwości pakietu Standard oraz dodatkowo nakładkę IC-Normalia, czyli zestaw bibliotek, narzędzi i makr według norm ISO, DIN, PN przyspieszających prace projektowe. Tę wyjątkową nakładkę, wyróżnia unikalna funkcjonalność tworzona według potrzeb polskich użytkowników.

 

Przegląd najważniejszych funkcji IRONCAD

Obie wersje programu (zarówno IRONCAD Standard, jak i Premium) charakteryzują się unikalną funkcjonalnością. To właśnie dzięki niej program cieszy się ogromną popularnością na arenie międzynarodowej. Również w Polsce liczba użytkowników IRONCAD rośnie każdego dnia. Jakie właściwości programu sprawiają, że cieszy się on tak dużym zaufaniem wśród projektantów?

Bardzo wygodną opcją systemu jest wbudowany CAD 2D do tworzenia dokumentacji technicznej. Na podstawie modelu 3D automatycznie tworzone są poszczególne rzuty. Dużą zaletą takiego rozwiązania jest zestawienie części, które tworzy się na podstawie danych przypisanych modeli. Dane w formie tabeli można eksportować do Excela. Takie rozwiązanie przyspiesza procesy robienia kosztorysów, listy zamówień itd.

Kolejna innowacja programu to wbudowany translator plików CAD 3D, pozwalający na bezpośredni import projektów 3D z systemów takich jak: SolidWorks, Inventor, SolidEdge, CATIA, NX Unigraphics, Pro/ENGINEER. Jak wiadomo, konwersja i zgodność plików CAD 3D pomiędzy różnymi systemami to podstawa współpracy. Translator pozwala na zachowanie struktury drzewka oraz edycję bezpośrednią – co znacznie ułatwia wymianę projektów.

IRONCAD pozwala na pracę w dwóch trybach: bezpośrednim (dynamicznym) i tradycyjnym, w oparciu o wiązania i parametry. W przypadku modelowania dynamicznego system operuje pełnym drzewem historii, ale nie jest z nim ściśle związany, dzięki czemu łatwo można zmieniać kolejność poszczególnych operacji bez obawy o konieczność ponownego projektowania części. Użytkownik może wybrać indywidualny proces projektowania poszczególnych części.

Kolejnym ciekawym rozwiązaniem jest wbudowany inteligentny moduł blaszany. Dzięki temu proces projektowania jest maksymalnie uproszczony, a inżynierowie mogą w łatwy sposób przygotować model do procesu wytwarzania. Narzędzia obróbcze wykorzystują metody modelowania dynamicznego oraz przeciągnij i upuść z katalogów.

IRONCAD posiada wbudowany MES - Multi-Physics Simulation. Wykorzystanie analiz metodą elementów skończownych na wczesnym etapie procesu projektowania pozwala zmniejszyć liczbę błędów oraz cykli badań. Wykorzystanie inżynierskich narzędzi przekłada się bezpośrednio na skrócenie czasu wprowadzenia produktu na rynek, a także obniżenie kosztów jego rozwoju.

Analiza ruchu i kolizji będąca nieodłącznym elementem programu IRONCAD pozwala na wykrywanie kolizji i przenikań pomiędzy zaprojektowanymi częściami/zespołami. Za jej pomocą można przeprowadzić analizę ruchu elementów z uwzględnieniem zdefiniowanych wiązań między elementami. Funkcja nie tylko pozwala na wykrycie kolizji, ale także wyświetlenie obszaru kontaktu w momencie jej wystąpienia oraz blokadę ruchu, zabezpieczającą przed wystąpieniem przenikania brył.

W podsumowaniu najważniejszych cech IRONCAD nie może zabraknąć możliwości tworzenia fotorealistycznych animacji i wizualizacji 3D. Warto pamiętać, że IRONCAD to nie tylko narzędzie projektowe – umożliwia także wykonanie fotorealistycznych wizualizacji produktów dla potrzeb marketingowych. Pozwala na pokazanie zamówionego projektu, jeszcze przed jego realizacją.

 

Wieczysta licencja

Zanim zdecydujesz się na program IRONCAD sprawdź, na czym polega przyjazna dla użytkownika polityka licencyjna. W przypadku IRONCAD licencja jest wieczysta – oznacza to, że program kupujesz, a nie wypożyczasz - jak to ma miejsce często w przypadku innych rozwiązań CAD. Nie jesteś zobowiązany do cyklicznych opłat za subskrypcję programu. Będziesz mógł zaktualizować swój IRONCAD do najnowszej wersji w dowolnym momencie – wtedy kiedy sam zechcesz.

Co więcej, każda licencja IRONCAD jest jednostanowiskowa – przenośna. Oznacza to, że program IRONCAD może być zainstalowany na kilku komputerach, a w danej chwili możliwa jest praca na jednym z nich. To bardzo wygodne rozwiązanie, niewymagające ciągłego przeinstalowania IRONCAD w przypadku zmiany stanowiska.

Licencja IRONCAD może być przenoszona pomiędzy komputerami za pomocą menadżera licencji. Jest to rozwiązanie bezterminowe, obsługujące zakupioną wersję programu IRONCAD. Wielu producentów oprogramowania CAD utrudnia korzystanie licencji na kilku stanowiskach – poprzez komplikowanie możliwości przenoszenia związanej z dodatkową opłatą ( wymagana subskrypcja).

Decydując się na IRONCAD masz pewność, że nie będziesz musiał pokrywać żadnych kosztów utrzymania systemu. Zakupione licencje są dożywotnie. Subskrypcję możesz zakupić w dowolnym momencie. Co więcej, dodatkowe usługi takie jak: licencja pływająca, wsparcie techniczne, aktualizacje do posiadanej wersji są bezpłatne i niezależne od opłacania subskrypcji.

 

Wymagania sprzętowe

Przed zakupem programu należy także sprawdzić jego wymagania sprzętowe. Podstawową kwestią jest odpowiednia wersja systemu. Najnowszy IRONCAD 2019 jest kompatybilny z systemami Windows:

  • Windows 10 (64bit)
  • Windows 8-8.1 (64bit)
  • Windows 7 (64bit)

Po zweryfikowaniu, czy system spełnia wymagania programu, można przejść do sprawdzania kolejnych parametrów. W przypadku IRONCAD pozostałe minimalne wymagania sprzętowe klasują się następująco:

  • Procesor: Intel Pentium 4/AMD Athlon 64 (lub lepszy). Obecnie również wspierane procesory AMD.
  • Pamięć RAM: minimum 2 GB; Zalecane: 4GB lub 8GB do pracy z dużymi zespołami. Dla dużych zespołów powyżej 1,000 części 16GB lub więcej.
  • Grafika: Karty graficzne obsługujące OpenGL.
  • HDD: 2 GB wolnego miejsca na dysku twardym.

Wymagania oprogramowania IRONCAD 2019 nie są zbyt wysokie, warto jednak zweryfikować czy sprzęt, na którym planujesz pracę w programie, je spełnia.

 

Jaki wybrać komputer do projektowania CAD 3D?

Jeżeli dopiero planujesz zakup odpowiedniego zestawu komputerowego do projektowania CAD 3D, masz możliwość wyboru optymalnego rozwiązania. W pierwszej kolejności musisz zastanowić się, czy interesuje Cię komputer stacjonarny, czy laptop. Z jednej strony zestaw stacjonarny uważany jest za bardziej wydajny, z drugiej jednak uzależnione jest to od charakteru i zaawansowania pracy.

Zazwyczaj wydajność zestawu komputerowego przewyższa wydajność laptopa w porównywalnej cenie. Wielu projektantów, którzy często podróżują i spotykają się z klientami poza biurem, decyduje się na zakup dobrego komputera stacjonarnego w pakiecie z tańszą mobilną stacją roboczą, którą mogą ze sobą zabrać wszędzie. Wszystko oczywiście zależy od indywidualnych preferencji.

Przykładowe zestawy komputerowe

Przykładowe zestawy komputerowe

 

    Opcja nr 1     Opcja nr 2      Opcja nr 3
 PRZEZNACZENIE projektowanie CAD małych zespołów projektowanie CAD dużych zespołów projektowanie + wizualizacja + analiza MES
SPECYFIKACJA – pamięć: 8 GB RAM,

– grafika: Nvidia Quadro,

– procesor: i5, 2 lub 4-rdzeniowy.

– pamięć: 16 GB RAM,

– grafika: Nvidia Quadro,

– procesor: i7, 2 lub 4-rdzeniowy.

– pamięć: 16-32 GB RAM,

– grafika: Nvidia Quadro,

– procesor: i7, 8-rdzeniowy.

 PRZYKŁAD Dell Precision T3620 (MT) Sensilo SX-900 HP Inc. Z440

 

Służymy pomocą!

Zarówno jeszcze przed zakupem, jak i już w trakcie użytkowania programu IRONCAD możesz liczyć na nasze wsparcie. Nasi eksperci są do Twojej dyspozycji pod telefonem i e-mailem. Służymy także pomocą poprzez wykorzystanie zdalnego pulpitu.

Wiele bezpłatnych materiałów można znaleźć na naszej stronie internetowej. Są tam przewodniki i filmy instruktażowe. Dodatkowo regularnie organizujemy bezpłatne webinaria, na których możesz pozyskać praktyczną wiedzę oraz poznać funkcjonalność i najnowsze narzędzia w zakresie parametrycznego tworzenia modeli 3D w programie IRONCAD 2019.

Sprawdź termin najbliższego webinarium >>> https://ironcad.pl/bezplatne-webinaria-cad-3d/

 

Jeżeli już teraz chcesz poznać więcej szczegółów na temat oprogramowania IRONCAD zapraszamy do kontaktu:

tel. 12 362-30-76

e-mail: info@ironcad.pl

Polecamy również
©  2024 ironcad.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone