IronCAD-Rhino Integration

Rhinoceros łączy w sobie elementy programów CAD z nowoczesną technologią NURBS. W tym wypadku, przy niewielkim zużyciu zasobów systemowych, umożliwia tworzenie precyzyjnych obiektów o dowolnych kształtach i wymiarach.
Rhinoceros (Rhino 3D) to program przeznaczony dla inżynierów i projektantów CAD/CAM/CAE. Cieszy się niesłabnącą popularnością także wśród studentów. Rhinoceros łączy w sobie elementy programów CAD z nowoczesną technologią NURBS. Rhino 3D, przy niewielkim zużyciu zasobów systemowych, umożliwia tworzenie wysoce precyzyjnych obiektów o dowolnych kształtach i wymiarach.
Rhinoceros, dzięki technologii NURBS, pozwalaja wygenerować idealnie gładkie obiekty za pomocą krzywych i powierzchni. W ten sposób, użytkownicy i projektanci mogą skutecznie wprowadzić w życie wszystkie swoje projektowe wyobrażenia. Rhinoceros jest dedykowane głównie do wzornictwa przemysłowego, ale dzięki dodatkowym rozszerzeniom, które ułatwiają i automatyzują proces projektowania, znajduje szerokie zastosowanie również w wielu innych dziedzinach i branżach.
Swoboda w projektowaniu.
Rhinoceros 3D obsługuje ponad 30 różnych rodzajów formatów, w tym między innymi: DWG, DXF, OBJ, RIB, VRML, BMP, TGA, JPG czy CSV. Poza tym posiada niezwykle funkcjonalny edytor, służący do projektowania grafiki 3D, za pomocą którego możemy tworzyć i modyfikować różnorodne bryły (sześciany, walce, stożki, elipsoidy), siatki oraz powierzchnie swobodne. Program pozwala renderować zarówno sam obiekt, jak i całą scenę w dowolnej rozdzielczości.


W Rhinoceros znajdziemy różne narzędzia, pozwalające na wykonywanie niemal wszystkich najważniejszych czynności przy projektowaniu i modelowaniu. Narzędzia te umożliwiają m.in.: skalowanie, rozciąganie powierzchni na określonej macierzy punktów, a także wydłużanie, zaokrąglanie, przesuwanie i kopiowanie poszczególnych elementów. Użytkownik otrzymuje również dostęp do funkcji wspomagających konstrukcję obiektu i funcji przeprowadzania dogłębnej analizy własności masy, pola powierzchni lub wolumenu.

Rhino obsługuje technologie SPLOP i UDT (Universal Deformation Technology), umożliwiające nałożenie modelu na drugi model w formie trójwymiarowej, z zachowaniem odpowiednich proporcji oraz wymiarów, i pozwalające na dowolne deformacje obiektu lub elementu 3D. Każdy użytkownik może także, w prosty sposób, poszerzyć funkcjonalność programu o dodatkowe moduły, narzędzia (na przykład grasshopper) i silniki renderujące o dużych możliwościach tworzenia fotorealistycznej wizualizacji.
Polecamy również
©  2024 ironcad.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone