IRONCAD CAD 3D

IRONCAD to parametryczne oprogramowanie CAD 3D, które dzięki połączeniu technologii modelowania bezpośredniego z projektowaniem opartym o historię operacji charakteryzuje się szczególną wydajnością i swobodą tworzenia.

Licencja wieczysta programu IRONCAD występuje w trzech wersjach: Pakiet Standard, Pakiet Premium oraz Pakiet Ultimate. Wersja Premium posiada wszystkie właściwości Pakietu Standard oraz dodatkowo nakładkę IC-Normalia, czyli zestaw bibliotek, narzędzi i makr według norm ISO, DIN, PN przyspieszających prace projektowe. Pakiet Ultimate zawiera wszystkie właściwości Pakietu Premium plus system do zarządzania danymi DDM Multi-CAD PDM/PLM.
WYBRANE FUNKCJE

Współdzielenie pracy i wykorzystanie projektów

IRONCAD oferuje jedno z najprostszych i najbardziej efektywnych rozwiązań z zakresu tworzenia projektów i ponownego ich wykorzystania.

Jest to możliwe dzięki unikatowej funkcji katalogów oraz technologii „Przeciągnij i Upuść”. Katalogi te umożliwiają przechowywanie każdego projektu, zespołu, części, operacji lub funkcji. Katalogi takie mogą być współdzielone, a każdy członek zespołu projektowego może mieć określone atrybuty do zapisu lub odczytu. Dodatkowo IRONCAD zapewnia właściwe pozycjonowanie i ukierunkowanie importowanego elementu w całym projekcie 3D, a także dowolną jego orientację dzięki narzędziu Triball.

Translator plików CAD

Konwersja i zgodność plików CAD 3D pomiędzy różnymi systemami to podstawa bardzo dobrej współpracy.

Wbudowany translator pozwala na bezpośredni import projektów 3D z zachowaniem struktury drzewka. Podczas konwersji IRONCAD wykorzystuję technologię podwójnego jądra graficznego ACIS i PARASOLID. Rozbudowane możliwości wymiany plików pozwalają na bezpośredni import m.in. z programów INVENTOR, SOLIDWORKS, CATIA, SOLIDEDGE, NX, PRO/E, AUTOCAD. Dodatkowo system IRONCAD daje możliwość bezpośredniej edycji zaimportowanego modelu bez konieczności czasochłonnego odtwarzania historii operacji.

Projektowanie ram

IRONCAD posiada dwa zintegrowane moduły przeznaczone do projektowania konstrukcji ramowych. Pierwszy z nich działa w sposób zbliżony jak w innych systemach CAD 3D (SolidWorks, Inventor).

Tworzenie ramy polega na zaprojektowaniu szkicu 2D lub ścieżki 3D, wykorzystując do tego np. utworzony wcześniej blok bryłowy, a następnie wstawianiu odpowiedniego profilu na dany szkic. Do obróbki narożnika program wykorzystuje specjalną funkcje, która umożliwia w szybki sposób wprowadzenie zmian jak zukosowanie, docięcie czołowe itd.

Drugi sposób projektowania ramy oparty jest na nowoczesnej filozofii pracy – „Przeciągnij i Upuść”. Dzięki kreatorowi z wbudowaną biblioteką profili znormalizowanych wg norm PN, ISO, DIN projektowanie ramy nigdy nie było takie proste. Przeciągając z katalogu kolejne profile system automatycznie dopasowuje komponenty (skracając, wydłużając, docinając). Projektant tym samym ma pełną kontrole nad projektowaną ramą.

Wiązania i parametry

IRONCAD pozwala na modelowanie w dwóch trybach, modelowanie bezpośrednie (dynamiczne) oraz tradycyjne w oparciu o wiązania i parametry.

W tym drugim przypadku dostajemy do dyspozycji narzędzia znane z większości programów CAD 3D, gdzie w oparciu o w pełni “związane” i parametryczne szkice budujemy części, a wykorzystując relacje pozycjonowania składamy je w złożenia, gdzie jakakolwiek zmiana jednego parametru czy pozycji części wpływa nam na cały projekt. Rozwiązanie to świetnie sprawdza się w przypadku, gdy nasze produkty różnią się od kilkoma niektórymi wymiarami, albo gdy chcemy analizować ruch mechanizmów.

Rozkroje i rozwinięcia blach

IRONCAD posiada dedykowane operacje gięć, przetłoczeń otworów itd., które znacznie upraszczają oraz skracają czas potrzebny na modelowanie detali blaszanych. Program automatycznie przelicza rozwinięcie (uwzględniając naddatki materiałowe) oraz oznacza linie gięcia. Taki projekt można zapisać w formacie DXF czy DWG i wysłać bezpośrednio do cięcia/wypalenia.

Silniki PARASOLID i ACIS

IRONCAD jako jedyne oprogramowanie na świecie wykorzystuje technologię podwójnego silnika graficznego znanych dostawców: ACIS (Dassault Systemes) i PARASOLID (Siemens).

Co tak naprawę dają owe jądra graficzne? Konwersja modeli z innych systemów CAD 3D jest bardziej dokładna, wolna od błędów, które mogłyby powstać podczas importu czy też eksportu rodzimych formatów SAT i X_T jak również powszechnych IGS, CATIA i STEP. Dodatkowo możemy wygenerować modele 3D, które nie były możliwe do zrobienia tylko na jednym z silników graficznych.

Edycja bezpośrednia

Program wykorzystuje technologię o nazwie modelowanie dynamiczne. System operuje pełnym drzewem historii, ale nie jest z nim ściśle związany. Dzięki temu daje użytkownikowi możliwość pracy z historią, ale z rozszerzoną opcją swobodnej i dowolnej edycji – jest to najlepsze rozwiązanie z dostępnych dwóch typów podejścia do projektowania CAD 3D na rynku.

Fotorealistyczna animacja i wizualizacja 3D

IRONCAD to nie tylko narzędzie projektowe i wspomagające produkcję, ale również umożliwiające wykonanie wizualizacji produktów dla potrzeb marketingowych (oferty, witryny internetowe, katalogi), dzięki czemu klient może ujrzeć zamówiony projekt jeszcze zanim trafi on na warsztat.

Analiza ruchu i kolizji

Za pomocą analizy ruchu i kolizji, można przeprowadzić analizę ruchu elementów z uwzględnieniem zdefiniowanych wiązań między elementami. Tryb mechanizmu pozwala dodatkowo na: wykrywanie kolizji, wyświetlanie obszaru kontaktu w momencie wystąpienia kolizji oraz blokadę ruchu zabezpieczającą przed wystąpieniem przenikania brył.

Wbudowany CAD 2D

Program posiada wbudowany CAD2D CAXA DRAFT, który umożliwia tworzenie dokumentacji technicznej. Cała dokumentacja jest w pełni połączona z modelem 3D, dzięki temu zmiany na modelu 3D są automatycznie wprowadzane na rysunku 2D.

Porównanie pakietów

Pakiet Standard
IRONCAD
Pakiet Premium
IRONCAD
Pakiet Ultimate
IRONCAD
Parametryczne projektowanie części i złożeń+++
Dokumentacja techniczna 2D+++
Wizualizacje i animacje+++
Moduł Arkusza Blach+++
Wykrywanie kolizji+++
Analizy wytrzymałościowe MES+++
Analizy termiczne i elektryczne+++
Sprawdzenie właściwości fizycznych zamodelowanego detalu+++
Współpraca z innymi systemami CAD+++
Katalog części znormalizowanych IC-Normalia++
Moduł do zarządzania projektem – DDM/PLM/PDM+

IRONCAD A INNE SYSTEMY CAD

INNY CADIRONCAD
Łatwość ObsługiOcena łatwości obsługi 4/10Ocena łatwości obsługi 8/10
Metoda ProjektowaniaPowolna, Głównie Techniki modelowania ze szkicu 2DIRONCAD wyróżnia zestaw narzędzi modelowania dynamicznego 3D
Wiązania/OgraniczeniaPraca zależna od historii operacji, minimalna uniwersalnośćWybór gdzie i kiedy będą zastosowane wiązania.
ZespołyWiele części oddzielnie, plik zespołuWszystko w jednym pliku, prosto i wydajnie
KatalogiPodstawowe katalogi komponentówIRONCAD jest rozpoznawalny z dostarczania konfigurowalnych katalogów pod daną branżę
Manipulacja 3DPowolna, uciążliwe narzędziaIRONCAD opatentował narzędzie Triball, które jest wydajnym narzędziem 3D
Jądro Graficzne1 jądro graficzne, PARASOLID2 jądra graficzne, PARASOLID i ACIS

Porównaj politykę cenową  IRONCAD

z innymi systemami CAD (Inventor, Solidworks, Solid Edge)


Zobacz tabelę porównawczą

ZASTOSOWANIE IRONCAD

Oprogramowanie IRONCAD maksymalizuje wydajność podczas projektowania i produkcji oraz zapewnia dostęp do zasobów technicznych, umożliwiając tworzenie lepszych produktów niższym kosztem i w krótszym czasie.

IRONCAD CAD 3D to program, który z powodzeniem jest w stanie sprostać wyzwaniom w pracy konstruktorskiej. Modele 3D przygotowane przez dział konstrukcyjny mogą być również wykorzystywane przez dział marketingu, który tworzy wizualizacje. Dzięki nim produkt może być zaprezentowany na wczesnym etapie projektowania.

Konstrukcje z blachy

Węzły cieplne i rurociągi

Konstrukcje stalowe

Konstrukcje z profili aluminiowych

Modele do druku 3D

Elementy gumowe
i gumowo-metalowe

Maszyny
i urządzenia

Stolarka drzwiowa
i okienna

Place / sale zabaw

Stoiska wystawowe

Reklama przestrzenna

Wyposażenie siłowni

Jachty i łodzie

Rolnictwo

Automotive

Pojemniki i opakowania

Linie technologiczne

Schody, balustrady, ogrodzenia

Pobierz demo

IRONCAD

Pobierz i bezpłatnie przetestuj możliwości programu przez 14 dni!
POBIERZ DEMO
Zapytaj o ofertę na

IRONCAD

Wypełnij formularz i zobacz co możemy Ci zaoferować
WYPEŁNIJ FORMULARZ
Polecamy również
©  2024 ironcad.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone