VisualMILL oficjalnie dostępny! - IronCAD - program CAD 2D / 3D

14 lutego, 2018

VisualMILL oficjalnie dostępny!

 

Z przyjemnością informujemy, że VisualMILL 2018 już jest oficjalnie dostępny w polskiej wersji językowej. W najnowszym wersji producent MecSoft wprowadził nową kluczową funkcję automatycznego wykrywania cech obróbki, dzięki czemu cały proces przygotowania detalu został skrócony o 70%.

Zapraszamy do zapoznania się z najważniejszymi nowościami w VisualMILL 2018 z zakresu automatycznej definicji obróbki.

 

Automatyzacja pracy

 

VisualMILL CAM w wersji 2018 zyskał w odniesieniu do poprzedniej wersji dodatkowe narzędzia do automatyzacji i automatycznego wykrywania właściwej obróbki elementów części 3D. Wprowadzone zostało automatyczne wykrywanie cech (AFD) i automatyczna obróbka elementów (AFM). Dodano również wiele nowych poleceń na pasku narzędzi zakładki Funkcje. Polecenie (AFD) automatycznie wykrywa funkcje w całym modelu części. Nadal, jak w poprzednich wersjach, można używać funkcji interaktywnego wykrywania obiektów (IFD) w jednej wybranej orientacji. Nowa komenda (AFD) analizuje część ze wszystkich kierunków i wyświetla wykryte funkcje dla każdej orientacji .

 

Wykrywanie cech w orientacji nr 1

Wykrywanie cech w orientacji nr 4

 

Po wykryciu cech obrabianych części, można skorzystać z funkcji „Automatyczna Obróbka Elementów” (AFM), aby automatycznie zdefiniować ścieżki narzędzia. (AFM) działa w połączeniu z bazą wiedzy na temat ścieżek narzędzia. Ścieżki narzędzia są przypisane do określonych typów obiektów wykrytych w modelu. Program jest instalowany z darmową bazą wiedzy AFM, którą można wykorzystać oraz dostosować do swoich potrzeb.

 

Automatycznie zdefiniowane obróbki detalu

 

Reguły automatycznej obróbki oraz nowa bazy wiedzy

Klienci którzy korzystają obecnie z bazy wiedzy na pewno dostrzegą zalety tego ulepszenia. Teraz można wykonać automatyczną obróbkę elementów (AFM), przypisując reguły obróbki przedmiotu do bazy wiedzy. Jest to nowość w odniesieniu do funkcjonalności dostępnych w poprzednich wersjach. Programowanie obróbki dla całego typoszeregu części o podobnych cechach jest teraz całkowicie zautomatyzowane za pomocą funkcji (AFM). W nowej wersji można dodać zasadę, automatyczną obróbkę do bazy wiedzy, otworzyć podobną część, załadować automatyczną obróbkę z bazy wiedzy i zregenerować ścieżkę narzędzia.

 

Automatycznie zdefiniowane obróbki w bazie wiedzy

 

Automatyczne wykrywanie cech detalu

W najnowszej wersji programu dodano jeszcze więcej cech, które mogą być  wykrywane automatycznie, takie jak zaokrąglenie i stopniowana kieszeń. Poniżej pełna lista funkcji dostępnych w VisualMILL 2018:

Nowa funkcja wykrywania zaokrągleń

Nowa funkcja wykrywania kieszeni

 

Nowe raporty cech

 

W przypadku posiadania typoszeregu części z wieloma cechami obróbki, pomocne jest wygenerowanie raportu z informacjami o zastosowanych cyklach obróbki. To narzędzie natychmiast dostarcza informacji potrzebnych do analizy wygenerowanych ścieżek narzędzia opartych na cechach. Każda orientacja obróbki jest wymieniona w raporcie wraz z typem cyklu, nazwą elementu i istotnymi parametrami.

 

Raport automatycznie wykrywanych cech

 

Ulepszona Interakcja cykli obróbki

Przy większej liczbie wykrywanych cech potrzeba więcej narzędzi oraz występuje wtedy interakcja pomiędzy kolejnymi cyklami obróbki. Nowy jeszcze lepszy interfejs użytkownika pozwala pracować szybciej na skomplikowanych częściach. Użytkownik otrzymuje natychmiast wizualną informację zwrotną na temat wykrytych cech, zarówno w 3D, jak i na liście zastosowanych cykli. Dynamiczne podpowiedzi zawierają istotne informacje. Inteligentne, wyświetlane w menu od prawym klawiszem myszy informacje o obróbce zawierają tylko parametry ścieżki narzędzia, które mają zastosowanie do tego typu cyklu obróbki.

 

Wskazówka narzędzi

 

Interaktywna obróbka elementów (IFM)

 

Nowa wersja pozwala wchodzić w interakcje z wykrytymi cechami. Aby wybrać operacje obróbki, inne niż automatycznie przypisane do wykrytej cechy, wystarczy kliknąć prawym przyciskiem myszy na cykl obróbki w drzewie i wybrać inny cykl z menu obsługiwanych cykli. Dzięki temu interaktywna obróbka elementów (IFM) jest teraz bardziej intuicyjna i szybsza.

Interaktywna obróbka elementów bezpośrednio wybierana z drzewka

Interaktywna obróbka elementów bezpośrednio wybierana z detalu

 

Pobierz i bezpłatnie przetestuj
VisualMILL 2018

.

  .

  Wiadomość jest wysłana automatycznie. Proszę sprawdzić folder spam.

  Pozdrawiamy,
  Zespół TMSys

  Polecamy również
  ©  2022 ironcad.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone