TOP 5 narzędzi z katalogów IC-Normalia - IronCAD

23 marca, 2022

TOP 5 narzędzi z katalogów IC-Normalia

Modelowanie złożonych elementów w programie CAD zajmuje pokaźną ilość czasu. Konstruktorzy nieustannie starają się zoptymalizować ten proces, aby skrócić go do minimum. IRONCAD wychodzi naprzeciw i stawia czoła problemom związanym z długim czasem projektowania podzespołów. IC-Normalia to zbiór narzędzi i katalogów normalizowanych elementów wg. ISO, DIN, PN oraz ANSI.

Znajdziemy tam przede wszystkim generatory, umożliwiające dodanie do sceny 3D elementów takich jak: kształtowniki, profile, łożyska, uszczelniacze i wiele innych. Dzięki takiemu rozwiązaniu, nie musimy projektować ich ręcznie. Nie można zapomnieć o tym, że w Normaliach dodano również narzędzia, które mają za zadanie pomóc przy organizacji pracy oraz optymalizacji całego procesu.

Przyjrzyjmy się więc 5 najlepszym narzędziom z katalogów IC-Normalia, które IRONCAD oferuje swoim użytkownikom.

MENADŻER REWIZJI

Narzędzie, które pozwala użytkownikom na zarządzanie rewizjami części i złożeń w obrębie całej sceny. Po uruchomieniu menadżera rewizji, mamy dostęp do każdego elementu z drzewa operacji.

Menadżer rewizji umożliwia kontrolowanie procesu projektowania. Na poniższym nagraniu przedstawiono możliwości narzędzia, które pozwala na dodanie adnotacji do elementu ze sceny wraz z datą i uwagami do projektu.

ZAAWANSOWANY MENADŻER PROJEKTU

To potężne narzędzie, które pozwala na koordynację działań w projektach począwszy od sprawdzenia wszystkich właściwości elementów pojawiających się na scenie 3D, aż do dodawania własnych konfiguracji wraz z listą części. Dzięki wykorzystywaniu tej funkcjonalności, możemy całkowicie zarządzać swoimi projektami. Poniższy film pokazuje jak używać zaawansowanego menadżera projektu

EDYTUJ MAGAZYN ARKUSZ BLACHY

Narzędzie umożliwia wprowadzanie własnych spersonalizowanych arkuszy blach. Dzięki temu, możemy stworzyć własną bazę materiałową, gotową do użycia w scenie. Pozwala to na bezpośrednie korzystanie z blach, bez późniejszej modyfikacji w środowisku 3D.

CHANGE MATERIAL TO SM PARTS

Narzędzie „Change material to SM Parts”, pozwala na szybką i sprawną zmianę arkuszy blaszanych na całej scenie. Po uruchomieniu narzędzia, Ironcad wczytuje listę wszystkich elementów wykonanych z arkuszy blach i pozwala na zmianę każdego z nich z osobna.

UTWÓRZ PRO AKTYWNĄ CZĘŚĆ

To narzędzie pozwala na zarządzanie częściami parametrycznymi, stworzonymi przez użytkownika. Dzięki dostępnym narzędziom możemy utworzyć generator, który będzie korzystał z nadanych parametrów. W obrębie takiego generatora program umożliwia przechowywanie rysunków 2D oraz ich podgląd.

Polecamy również
©  2022 ironcad.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone