Poradnik: Jak uniknąć najczęściej popełnianych błędów przy obsłudze maszyn CNC z wykorzystaniem oprogramowania OneCNC? - IronCAD

3 listopada, 2020

Poradnik: Jak uniknąć najczęściej popełnianych błędów przy obsłudze maszyn CNC z wykorzystaniem oprogramowania OneCNC?

Program IRONCAD CAD 3D pozwala na łatwą współpracę z popularnymi programami CAM, takimi jak m.in. OneCNC czy VisalMILL. Przygotowane modele 3D łatwo przeniesiesz do programu CAM w celu zdefiniowania obróbki CNC (frezowanie, toczenie, nesting).

Gorąco zachęcamy do pobrania naszego nowego poradnika, z którego dowiecie się, jak uniknąć najczęściej popełnianych błędów przy obsłudze maszyn CNC z wykorzystaniem oprogramowania OneCNC.

 
 

OneCNC XR8 Mill

OneCNC XR8 Mill to zaawansowany program CAD/CAM, którego podstawowym zadaniem jest ułatwienie oraz przyspieszenie projektowania i modelowania inżynierskiego komponentów do wytwarzania CNC.

Co wyróżnia OneCNC XR8 Mill?

• Unikalne połączenie geometrii i narzędzi modelowania hybrydowego, umożliwiające tworzenie szczegółowych modeli 3D,
• Kompleksowość, czyli połączenie narzędzia generowania ścieżki z systemem CAD w jednym zintegrowanym programie CNC,
• Możliwość importu formatów plików, takich jak: STEP, IGES Parasolid, SAT, VADF, Solidworks, Rhino, DWG i DXF,
• Zdolności obróbcze, wykorzystujące aż do 5 osi działających jednocześnie, wraz z dodatkowymi modułami zapewniają szeroki zakres możliwości obróbki,
• Szybkie ścieżki narzędzia, które minimalizują nagłe zmiany kierunku cięcia, co skutecznie zapobiega złamaniu narzędzia i uszkodzeniu części.

 

 

VisualMILL

VisualMILL to oprogramowanie CAM, pozwalające na obróbkę danego przedmiotu oraz wygenerowanie kodu NC. Obsługuje frezarki 3-osiowe, 4-osiowe oraz 5-osiowe, co w połączeniu z bazą postprocesorów pozwala generować kod na każdą maszynę.

Czym się charakteryzuje?

• Dzięki przeglądarce, przypominającej drzewo projektu program jest wygodny i intuicyjny,
• Wyposażony jest w edytor wygenerowanej wcześniej ścieżki narzędzia, dzięki czemu zaawansowany użytkownik może ręczne zmodyfikować projekt.
• Jest dostępny w konkurencyjnej cenie, przy zachowaniu szerokiej funkcjonalności.

 

Polecamy również
©  2021 ironcad.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone