Na co zwrócić uwagę przy zakupie programu CAD 3D? - IronCAD

24 marca, 2021

Na co zwrócić uwagę przy zakupie programu CAD 3D?


W firmach produkcyjnych i projektowych coraz większa grupa użytkowników wybiera oprogramowanie CAD 3D ze względu na wygodę w projektowaniu i funkcjonalność. To prawda, iż do niektórych zadań oprogramowanie CAD 2D w zupełności wystarczy jednak właśnie ze względu na ciągły rozwój technologii to projektowanie 3D jest przyszłościowym rozwiązaniem. Systemy 3D przyśpieszają i automatyzują pracę konstruktorów oraz pozwalają na wizualne przedstawienie produktu klientowi.

W poniższym artykule zwrócimy szczególną uwagę na przydatne funkcje i narzędzia oprogramowania IRONCAD, które przyśpieszą oraz ułatwią Twoją pracę. Poznasz dostępne pakiety programu, wymagania sprzętowe oraz możliwe formy finansowania, dzięki którym rozłożysz płatność na wygodne dla siebie raty.


Dlaczego warto wybrać IRONCAD?

Oprogramowanie IRONCAD jest jednym z najczęściej wybieranych programów do projektowania i tworzenia dokumentacji technicznej na rynku. Dlaczego? W porównaniu do konkurencji oferujemy naszym klientów wieczystą licencję programu bez obowiązkowych subskrypcji. Jest to jednorazowa inwestycja, która pozwoli Twojej firmie na prawdziwy rozwój. Wykorzystując innowacyjne narzędzia, nie tylko stworzysz profesjonalny projekt ale również przyspieszysz oraz zautomatyzujesz swoją pracę. Poznaj przydatne funkcje, z którymi to osiągniesz:

 • Jeden plik sceny

Twórz wiele części i zespołów w jednym pliku, który nie wymaga PDM. Projektuj to, co jest potrzebne i wprowadzaj zmiany w strukturze zespołu w dowolnym momencie. Nie trzeba już marnować czasu na tworzenie pliku części, pliku zespołu oraz wstawiania części.

 • TriBall

Skorzystaj z jednego z najlepszych narzędzi w branży programów CAD.  Przesuwaj, kopiuj, twórz szyki, połączenia funkcji, części, a nawet całych złożeń zaledwie kilkoma kliknięciami. Za pomocą uchwytów błyskawicznie dokonuj precyzyjnych zmian. Dzięki pracy bez wiązań możesz projektować szybciej i dokładniej niż kiedykolwiek wcześniej.

 • Uchwyty edycyjne

Zmieniaj rozmiar obiektów wedle upodobań! Korzystaj z intuicyjnych uchwytów, aby szybko zmieniać rozmiar obiektów w celu dopasowania do projektu złożonego za pomocą jednego kliknięcia.

 • Katalogi gotowych kształtów

Przeciągnij i upuść predefiniowane kształty, aby rozpocząć proces projektowania. Skorzystaj z katalogu gotowych kształtów i miej dostęp do ponad setki przedmiotów do użycia! Przestań przeszukiwać PDM lub systemy plików dla swoich komponentów - przeciągnij i upuść je do katalogu oraz szybko wyszukuj i ponownie wykorzystuj w swoim projekcie.

 • Innowacyjne modelowanie

Nanoś zmiany w projekcie w dowolnym momencie bez rozpoczynania pracy od początkowego projektowania. Zastąp tradycyjne projektowanie oparte na parametrach i wiązaniach na modelowanie dynamiczne oparte na bezpośredniej edycji.


Pakiet Standard vs Premium

Program IRONCAD dostępny jest w dwóch pakietach: Standard oraz Premium. Oba pakiety zawierają wbudowany CAD 2D do tworzenia dokumentacji technicznej oraz translator plików CAD, który pozwala na bezpośredni import projektów 3D. Dostępne są również dwa tryby modelowania: bezpośrednie i tradycyjne oparte o wiązania.

Pakiet Standard oraz Pakiet Premium zawierają arkusz blach, wbudowany MES do obliczeń wytrzymałościowych do 2000 węzłów, analizę ruchu i kolizji oraz możliwość wykonywania wizualizacji i animacji. 

Czym się różnią? IRONCAD Premium posiada dodatkową nakładkę IC-Normalia, czyli biblioteki i narzędzia wg norm PN, DIN i ISO.

Nakładka  IC-Normalia zawiera m.in. katalogi:

 • IC-Mechanika, czyli najczęściej używane elementy mechaniczne np. śruby, pierścienie i profile,
 • IC-Instalacje z takimi elementami jak rury, kolana, czy reduktory,
 • IC-Narzędzia zawierający narzędzia do projektowania oraz funkcje do generowania własnych parametrycznych części.

Projektant otrzymuje do dyspozycji rozbudowaną bibliotekę generatorów modeli brył 3D, ale może także tworzyć własne generatory z poziomu programu bez dodatkowej wiedzy API. Środowisko pracy w IC-Normalia jest przyjazne, stosunkowo proste i najszybsze spośród wszystkich dostępnych na rynku środowisk modelowania.

Wymagania sprzętowe

Jeżeli dopiero planujesz zakup odpowiedniego zestawu komputerowego do projektowania CAD 3D, masz możliwość wyboru optymalnego rozwiązania. W pierwszej kolejności musisz zastanowić się, czy interesuje Cię komputer stacjonarny, czy laptop. Zazwyczaj wydajność zestawu komputerowego przewyższa wydajność laptopa w porównywalnej cenie. Wszystko oczywiście zależy od indywidualnych preferencji.

Przed zakupem upragnionego komputera warto sprawdzić zgodność jego specyfiki z wymaganiami programu IRONCAD. Podstawową, a jednocześnie najważniejszą kwestią jest odpowiednia wersja systemu operacyjnego.  Najnowszy IRONCAD jest kompatybilny z systemami Windows: Windows 10 (64bit), Windows 8-8.1 (64bit), Windows 7 (64bit).

Poniżej przedstawiamy minimalne wymagania sprzętowe dla programu IRONCAD:

 • CPU: Procesor: Intel Pentium 4/AMD Athlon 64 (lub lepszy); (obecnie również wspierane procesory AMD)
 • Pamięć RAM: minimum 4 GB; Zalecane: 8GB do pracy z dużymi zespołami. Dla dużych zespołów powyżej 1,000 części 16GB lub więcej.
 • Grafika: Karty graficzne obsługujące OpenGL. Rekomendowane dedykowane karty graficzne,
 • HDD: 2 GB wolnego miejsca na dysku twardym (40GB wolnego miejsca na dysku twardym w przypadku Windowsa 10).

Wymagania oprogramowania IRONCAD nie są zbyt wysokie, warto jednak zweryfikować czy sprzęt, na którym planujesz pracę w programie je spełnia.


Formy finansowania programu CAD 3D

Wielu przedsiębiorców planujących zakup programu CAD 3D preferuje rozłożenie płatności na optymalne raty, nie chcąc inwestować od razu całej kwoty. W przypadku oprogramowania IRONCAD możliwe są dwie wygodne formy finansowania:

 • Leasing, który jest idealnym rozwiązaniem dla firm. Bez angażowania środków własnych możesz natychmiast wdrożyć oprogramowanie IRONCAD w swoim przedsiębiorstwie. Realny koszt każdej z rat obniżony jest o podatek VAT. Nie jest konieczna opłata wstępna, a całość spłaty można podzielić od 18 do 48 miesięcy. Dodatkowym ułatwieniem jest wybór kwartalnego lub miesięcznego harmonogramu stałych rat.
 • Raty PayU, sprawdzą się  dla osób prywatnych bądź właścicieli jednoosobowych działalności gospodarczych. Co ważne, wybierając czas spłaty na 3, 5, 6 lub 10 miesięcy oprocentowanie wynosi 0%. Jeżeli zdecydujesz się na standardowe raty PayU, czyli te z oprocentowaniem, okres spłaty może wynosić nawet do 36 miesięcy.

Chcesz poznać więcej szczegółów dotyczących możliwości rozłożenia płatności przy zakupie programu CAD 3D ? Skontaktuj się z nami! Nasi specjaliści chętnie odpowiedzą na Twoje pytania i przygotują kalkulację leasingową.

   

Bezpłatna wersja testowa

Sprawdź samodzielnie możliwości systemu IRONCAD! Pobierz darmową 14-dniową wersję testową i poznaj program od podszewki!

   

Dla osób zainteresowanych oprogramowaniem IRONCAD oferujemy również bezpłatną prezentację programu. Podczas spotkania nasi eksperci zaprezentują przydatne funkcje i narzędzia, które pomogą zautomatyzować Twoją pracę!

 


Polecamy również
©  2021 ironcad.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone