Korzyści z przejścia z oprogramowania Inventor na IRONCAD - IronCAD

16 listopada, 2021

Korzyści z przejścia z oprogramowania Inventor na IRONCAD

W dzisiejszych czasach wybór odpowiedniego oprogramowania CAD 3D nie jest łatwy. Czynnikami  utrudniającymi decyzję jest duży wybór dostępnych programów oraz mnogość informacji marketingowych. Użytkownik bywa zdezorientowany i wybiera ostatecznie rozwiązanie, do którego nie jest przekonany w stu procentach. Taka sytuacja skutkuje  ignorowaniem w późniejszym czasie faktu,  że wybór oprogramowania  nie był do końca przemyślany i kiedy zbliża się termin aktualizacji  pozostawieniem tej sytuacji bez zmian. Często związane jest to również z przyzwyczajeniem i koniecznością zachowania kompatybilności plików.

Co się dzieje w przypadku, gdy użytkownik zdecyduje się jednak na zmianę posiadanego oprogramowania?

Okazuje się, że zmiana oprogramowania nie jest tak trudna, jak to się w pierwszej chwili wydaje. W przypadku programu IronCAD  dzięki niskiemu progowi wejścia, dostępnym narzędziom, materiałom instruktażowym video, indywidualnym szkoleniom i wsparciu technicznym, użytkownik jest w stanie szybko zacząć pracę w programie IronCAD.

Poniżej przedstawiamy główne zalety wynikające ze zmiany oprogramowania, na przykładzie migracji z Autodesk Inventor na IronCAD oraz funkcje i narzędzia ułatwiające zmianę oprogramowania.

Cena licencji oraz polityka licencjonowania

W okresie oszczędności spowodowanych pandemią koronawirusa argument finansowy jest istotniejszy niż kiedykolwiek. Poza samą ceną zakupu licencji wieczystej systemu IronCAD, która jest niższa, warto powiedzieć o niskim koszcie utrzymania licencji.

Koszt aktualizacji jest stały a użytkownik może zaktualizować oprogramowanie w dowolnym momencie. Dzięki wieczystej licencji  użytkownik nie odczuwa presji związanej z cyklicznym ponoszeniem wysokich kosztów.

Niskie wymagania sprzętowe oraz lekkość pakietu

Kolejną zaletą oprogramowania IronCAD są niskie wymagania sprzętowe oraz nieduża w porównaniu do konkurencyjnych rozwiązań ilość miejsca potrzebna do sprawnego funkcjonowania programu. Niskie wymagania sprzętowe nie obligują użytkownika do kupna kosztownej stacji roboczej, co minimalizuje koszty.

Poniżej przedstawiamy dla porównania wymagania sprzętowe programów IronCAD oraz Inventor

IronCAD 2021

 • System operacyjny: Windows (7, 8, 8.1, 10) 64-bit.
 • Procesor: Intel Pentium 4 lub lepszy (obecnie również wspierane procesory AMD).
 • Pamięć RAM: minimum 4 GB. Dla dużych zespołów powyżej 1,000 części 16GB lub więcej.
 • Grafika: Karty graficzne obsługujące Direct X i/lub OpenGL.
 • Dysk twardy: minimum 2 GB wolnego miejsca na dysku twardym do instalacji programu, zalecana większa ilość wolnego miejsca.

Inventor 2021

 • System operacyjny: Windows 10 64-bit.
 • Procesor: minimalne taktowanie procesora 2.5GHz, rekomendowane 3.0GHz lub więcej.
 • Pamięć RAM: minimum 16 GB dla zespołów poniżej 500 części. Dla dużych zespołów powyżej 1,000 części 64GB lub więcej.
 • Grafika: Karty graficzne obsługujące Direct X 11, minimalna przepustowość 29 GB/s.
 • Dysk twardy: instalator oraz pełna instalacja – 40GB

W celu uzyskania szczegółowego doradztwa w sprawach sprzętu, zapraszamy do kontaktu z naszymi przedstawicielami.

Możliwość pracy w jednej scenie

Projektując w środowisku IronCAD, użytkownik otrzymuje wybór trybu pracy. Poza standardowym trybem pracy na pojedynczych plikach części oraz osobnych plikach złożeń, do dyspozycji użytkownika jest hybrydowa metoda projektowania, która umożliwia zmianę części oraz złożeń w jednym pliku. Program nie narzuca trybu pracy, przez co można korzystać z dogodnej  dla siebie metody.

Szeroki translator plików

IronCAD posiada rozbudowany translator plików, który poza formatami przejściowymi umożliwia bezpośredni import natywnych plików m.in. z programów INVENTOR, SOLIDWORKS, CATIA, SOLIDEDGE, NX, PRO/E, AUTOCAD. Translator jest regularnie aktualizowany o kolejne wersje plików.  Zaimportowane pliki otworzą się z zachowaniem struktury drzewka. Ponadto, IronCAD pozwala na natychmiastową edycję importowanych modeli.

Funkcje odzyskiwania drzewka części

Poza samym importem plików, IronCAD posiada szereg opcji pozwalających na edycję importowanych geometrii. W przypadku części bryłowych istnieje możliwość szybkiej edycji ścian oraz otworów. Program pozwala również na odbudowę drzewka operacji wyciągnięć. Po wykonaniu opisanych czynności użytkownik zyskuje kontrolę nad importowanym modelem.

Edycja importowanych części wygląda jeszcze korzystniej, gdy mowa o częściach blaszanych. Po przekształceniu części, program rozpozna gięcia blachy, które stają się w pełni edytowalne. Dodatkowo po wykonaniu przekształcenia, użytkownik może rozbudowywać blachę o kolejne gięcia oraz natychmiast uzyskać rozwinięcie arkusza blachy. Opisane funkcje można zastosować do większej liczby części na raz, aby szybko uzyskać dużą lich liczbę  gotową do dalszej edycji.

Zobacz film pokazujący możliwości pracy z plikami importowanymi:

Jeżeli masz jakiekolwiek pytania dotyczące zmiany oprogramowania, to serdecznie zapraszamy do kontaktu. Nasi doradcy są do dyspozycji pod telefonem, e-mailem oraz poprzez zdalny pulpit.

Zachęcamy również do przetestowania programu IronCAD.

  Zaznacz wszystko
  Wyrażam zgodę na kontakt telefoniczny przedstawicieli Grupy TM SYS w celu przedstawienia oferty lub marketingu.
  Wyrażam zgodę na kontakt mailowy przedstawicieli Grupy TM SYS w celu przedstawienia oferty lub marketingu.

   

  Administratorem moich danych jest Grupa TMSYS reprezentowana przez Spółkę̨ TM SYS Sp. z o. o. z siedzibą w Krakowie 31-589, ul. Sołtysowska 12A/4.
  Podanie przeze mnie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Odbiorcami danych są podmioty wchodzące w skład Grupy TM SYS oraz podmioty przetwarzające w imieniu Administratora. Mam prawo do wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą̨ przetwarzane do odwołania mojej zgody, a po takim odwołaniu, przez okres przedawnienia roszczeń przysługujących Administratorowi danych i w stosunku do niego. Mam prawo żądania od Administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawa do przenoszenia danych, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
  W przypadku pytań dotyczących przetwarzania danych osobowych mam prawo do kontaktu z Inspektorem Ochrony Danych pod adresem ul. Ciepłownicza 23, 31-574 Kraków lub email: IODO@tmsys.pl
  Więcej informacji mogę znaleźć w Polityce prywatności - TUTAJ.

  Polecamy również
  ©  2022 ironcad.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone