IronCAD wspomaga młodych projektantów w ramach FIRST® LEGO® League - IronCAD

12 marca, 2019

IronCAD wspomaga młodych projektantów w ramach FIRST® LEGO® League

FLL Picture 2 1200x692

Na początku lutego 2019 r. Atlanta była dumnym gospodarzem mistrzostw, które niewątpliwie przeszły do ​​historii. Oczywiście nie mówimy o finałowym meczu sezonu futbolu amerykańskiego.

Sześćdziesiąt jeden lat temu powstały znane wszystkim klocki LEGO®. Prawie dwadzieścia lat temu doroczny konkurs FIRST® LEGO® League otworzył swoje drzwi dla pierwszych zawodników, łącząc geniusz FIRST® (renomowanej organizacji STEM dla młodzieży) z zabawą i humorem LEGO® Group. Od tego właśnie momentu nasze dzieciństwo zmieniło się na zawsze.

 

Na czym polega FIRST® LEGO® League?

Każdego roku grupy młodzieżowe w wieku od sześciu do osiemnastu lat, rywalizują między sobą w bitwie na innowacyjność i pomysłowość, doskonale się przy tym bawiąc.

Można śmiało powiedzieć, że LEGO® to już nie tylko zabawki. Genialny pomysł Deana Kamenowa z FIRST® LEGO® LeD zaowocował połączeniem robotyki z niezwykłymi zdolnościami uczniów. Rozwiązywanie problemów inżynieryjnych, programowanie
i ćwiczenie umysłu może okazać się naprawdę świetną zabawą.

 

FIRST® LEGO® League Mechanical DesignIronCAD 2019 FLL Award Copy1 247x300

W tym roku IronCAD miał zaszczyt uczestniczyć w uroczystości FLL odbywającej się w Instytucie Georgia, gdzie przyznawał nagrodę FIRST® LEGO® League Mechanical Design. Zwycięzcami został  zespół w wieku 9-14 lat w kategorii  "Into Orbit".

Cameron Schriner, sędzia FLL Georgia HeadState i inżynier IronCAD, opowiedział o swoich doświadczeniach na finałach Georgia FLL: "FIRST® LEGO® League jest częścią mojego życia od tak dawna, że ​​nie pamiętam, kiedy nie budowałem robota, nie opiekowałem się drużyną lub nie sędziowałem! Nie znam innego konkursu, który przyciągałby tak wiele dzieci zafascynowanych matematyką i nauką. Taka rywalizacja otwiera drzwi do kariery w prestiżowych zawodach związanych z fizyką, inżynierią czy matematyką".

Niezależnie od tego, czy nasi inżynierowie pomagają uczniom budować roboty z klocków LEGO, czy ze strachem unikają nieprzyjemnego stąpania po nich, IronCAD i Atlanta są dumni z tego, że są częścią FIRST® LEGO® League.

Uwielbiamy klocki LEGO®, ale jeszcze bardziej uwielbiamy pracować ze studentami STEM. Ich zaangażowanie w udoskonalanie świata projektowania 3D przypomina zaangażowanie uczniów FLL. To sprawia, że możemy z dumą stwierdzić: Jesteśmy w doskonałej formie."

 

Serdecznie zapraszamy tych, którzy chcą dołączyć do nas w przyszłym roku. Zapisz się do FLL na http://info.firstinspires.org/first-launch-2019. Nie możemy się doczekać, aby zobaczyć, co wydarzy się w kolejnym finale FLL.

 

 

Polecamy również
©  2022 ironcad.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone