IRONCAD - Najszybsza droga do projektowania złożeń - IronCAD

26 stycznia, 2021

IRONCAD - Najszybsza droga do projektowania złożeń

Projektowanie produktów obejmuje szeroki zakres zadań, które wymagają oprogramowania dostosowanego do potrzeb użytkownika. Modelowanie 3D oferuje kilka zalet w porównaniu z tradycyjnym projektowaniem 2D. Dlatego potrzebujesz narzędzi CAD 3D wystarczająco wydajnych, aby obsługiwać wszystkie aspekty związane z procesem projektowania.

W przypadku tradycyjnych systemów CAD, które tworzą złożenia z oddzielnych plików zawierających pojedyncze części, prawie niemożliwe staje się dokonanie jakichkolwiek fundamentalnych zmian w strukturze zespołu, bez czasochłonnego modyfikowania każdego z plików części składowych. Na koniec tego procesu konieczne staje się ponowne łączenie z plikiem zespołu, a następnie ponowne pozycjonowanie części w ramach zespołu.

Dzięki IRONCAD otrzymujesz intuicyjny system 3D CAD z elastyczną strukturą projektu. IRONCAD łączy w sobie łatwość użytkowania z nieograniczonymi możliwościami modelowania. Program przyśpiesza projektowanie: oszczędzając czas, zmniejszając koszty oraz zwiększając produktywność.

Dzięki innowacyjnym możliwościom programu IRONCAD możesz:

  • Projektować złożenia „od szczegółu do ogółu” lub „od ogółu do szczegółu”.
  • Tworzyć jedną  lub wiele części w jednym pliku. Nie potrzebujesz zależnych plików części i systemów do zarządzania danymi.
  • Łatwo pozycjonować części i zespoły przy użyciu opatentowanego narzędzia TriBall, służącego do pozycjonowania obiektów w przestrzeni 3D.
  • Tworzyć konfiguracje, które umożliwiają wykonywanie różnych wersji projektu w tym samym pliku. 
 
 

Tradycyjne podejście do tworzenia zespołów polega na rozpoczęciu pracy od grupy wcześniej istniejących części. Te części muszą być zapisane w swoich własnych plikach, które są następnie dołączane do pliku zespołu. Sam zespół jest budowany w środowisku 3D poprzez żmudny proces łączenia i pozycjonowania, który łączy te pliki części składowych. Taka struktura ogranicza zdolność użytkownika do pracy nad całym złożeniem i utrudnia projektowanie zespołu. Dokonywanie zmian w strukturze zespołu staje się trudne, podobnie jak dokonywanie zmian pozycji zespołu lub grup zespołów.

IRONCAD pozwala projektantom zdecydować, które podejście chcą zastosować. Możesz projektować  nowe części w kontekście złożenia wieloczęściowego składającego się z setek, tysięcy części. Taka struktura jest elastyczna i jest naprawdę prostą koncepcją grupowania oraz rozgrupowywania.

W programie możesz zmienić izolowany plik części i ponownie połączyć z nim zespół lub zmienić zespół, w którym się znajduje. Możesz nawet tworzyć inteligentne reguły, aby ponownie używać zespołów, tak aby mogły one automatycznie się ustawiać, orientować oraz aktualizować rozmiar na podstawie geometrii, z którą są połączone.

Niezależnie od tego, czy pracujesz z 10 czy 10 000 części to tworzenie złożeń, manipulowanie strukturą, pozycjonowanie i detalowanie powinno być proste w systemach CAD.

Obecnie wiele platform CAD docenia wartość modelowania bezpośredniego. Wszystkie z nich próbowały dodać taką funkcjonalność, ale nie oferują kompletnego rozwiązania zintegrowanego z parametrycznym projektowaniem.

W przypadku IRONCAD jego ujednolicone środowisko projektowe jest nieodłączną częścią programu komputerowego. Nie potrzebujesz więc żadnych skomplikowanych trików. IRONCAD oferuje Ci dowolność konfigurowania plików złożeń CAD oraz zarządzania nimi w sposób, który odpowiada Twoim potrzebom.

 

Pobierz IRONCAD

Pobierz program IRONCAD i bezpłatnie przetestuj jego możliwości.

 

Polecamy również
©  2021 ironcad.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone