IC-Normalia - Wydajne narzędzia skracające czas projektowania - IronCAD

14 lipca, 2020

IC-Normalia - Wydajne narzędzia skracające czas projektowania

Innowacyjne podejście do projektowania napędza sukces biznesowy. Innowacyjność dotyczy nie tylko konstruktorów i producentów maszyn, ale również procesu projektowania w szczególności z zastosowaniem rozwiązań CAD. Narzędzia i technologia projektowania wspomaganego komputerowo CAD (ang. Computer Aided Design) znacznie usprawniają projektowanie, procesy i narzędzia produkcyjne. Dostępne w oprogramowaniu CAD narzędzia wspierające produkcje wypełniają lukę między projektowaniem, a produkcją i umożliwiają projektantowi zmierzenie się z 3 kluczowymi zagadnieniami:

  1. Szybkie przetworzenie do formatu CAD pomysłów i idei
  2. Dostęp do obszernego katalogu części i funkcji skracających czas projektowania
  3. Łatwa współpraca i komunikacja z kontrahentami oraz współpracownikami

Dzięki rozszerzeniu IC-Normalia dla pakietu IRONCAD Design Collaboration Suite (DCS), projektanci i producenci mają okazję, aby zoptymalizować sposób swojej pracy podczas projektowania szczegółowych rysunków produkcyjnych i sprostać powyższym wyzwaniom. Wpływa to przede wszystkim na skróceniu czasu pracy. Rozszerzenie IC-Normalia zostało zaprojektowane specjalnie, aby sprostać potrzebom producentów i projektantów maszyn oraz aby pomóc zwiększyć ich biegłość i skuteczność na każdym poziomie projektowania. IC-Normalia rozszerzają możliwości IRONCAD, dodając narzędzia parametryczne i wiele funkcjonalnych rozwiązań.

IC-Normalia oferuje takie samo podejście do metody Przeciągnij i upuść jak IRONCAD, dzięki czemu zachowuje tę samą łatwość użycia i szeroką funkcjonalność. Rozszerzenie jest w pełni zgodne z interfejsem użytkownika IRONCAD, a co najważniejsze, jest łatwe w zastosowaniu. Dodatkowo dostępne są narzędzia dedykowane do tworzenia niestandardowych profili, połączeń i uproszczonego widoku profili o złożonym przekroju.

Wielu użytkowników zadaje sobie pytanie: „W jaki sposób rozszerzenie IC-Normalia pozwala projektantom i producentom maszyn zwiększyć innowacyjność i skrócić czas projektowania podczas procesu produkcyjnego?”.

Oto kilka przykładów użycia, a także kilka sposobów wykorzystania najobszerniejszych katalogów narzędzi i części IC-Normalia.

Skuteczne narzędzia dla producentów i projektantów maszyn

  • Szybkie i łatwe w użyciu narzędzia do tworzenia konstrukcji stalowych

IC-Normalia posiada pełny katalog elementów stalowych ze standardami bazującymi na normach PN, DIN, ISO, ANSI. Dodatkowo rozszerzenie oferuje automatyczny dobór rozmiarów i automatyczne pozycjonowanie, a także operacje przycinania i rozszerzania. Dodatek posiada również generatory typowych konstrukcji stalowych.

IC-Normalia umożliwia użytkownikom tworzenie schodów i barierek w kontekście pozostałych elementów projektu. Dzięki zastosowaniu generatora schodów oraz innowacyjnych narzędzi do pozycjonowania i określania rozmiarów użytkownicy programu IRONCAD mają możliwość pełnej kontroli nad wyglądem i pozycją konstrukcji schodów. Kolejną rzeczą wartą uwagi jest to, że można tworzyć nie tylko schody, ale też inne części jak np. balustrady. Balustrady są równie łatwe w konfiguracji jak schody, dzięki czemu w swoich projektach można stworzyć optymalną konstrukcję.

Oprócz tworzenia konfigurowalnych schodów, narzędzia pozwalają na umieszczanie zdefiniowanych przez użytkownika profili z wykorzystaniem właściwości narzędzia IPROSteels, takich jak punkty mocowania, połączenia na końcach profili.

  • Generator zespołu elementów złącznych

Istotne podczas procesu projektowania jest posiadanie obszernej biblioteki narzędzi i części.

IC-Normalia zawiera inteligentne narzędzia do projektowania m.in: generator elementów złącznych i zaawansowane narzędzia do otworów niestandardowych. Pomagają one uprościć typowe zadania i znacznie skracają czas projektowania.

Generator elementów złącznych umożliwia tworzenie różnych standardowych lub niestandardowych elementów, takich jak:

- Śruby

- Wkręty

- Nakrętki

- Podkładki

- Szpilki

- Pierścienie

Narzędzia do łączenia są wyświetlane po przeciągnięciu i upuszczeniu do sceny z katalogu IC-Normalia.

Dla każdego rodzaju elementów złącznych dostępnych jest kilka standardowych konfiguracji, a także, w razie potrzeby obszerne opcje dostosowywania. Generatora zespołu elementów złącznych używamy, aby szybko umieścić element złączny wraz zastosowaniem zgodnym z technologią otworowania oraz dopasowania pozycji nakrętki wraz z podkładką.   

  • Generator otworów

Narzędzie otwory służy do tworzenia dowolnego znormalizowanego otworu w scenie. Okno dialogowe jest wyświetlane za każdym razem, gdy narzędzie jest upuszczane w scenie lub podczas edytowania istniejącego otworu. Rodzaj otworu można zdefiniować jedną z czterech podstawowych konfiguracji.

Za pomocą tego narzędzia można również tworzyć niestandardowe otwory odpowiadające standardowym elementom złącznym, takim jak śruby i wkręty.

  • Ulepszona Analiza Dużych Złożeń

Zaawansowany menedżer projektu BOM (Bill Of Materials) IC-Normalia jest dedykowany do wspierania naszych użytkowników. Łatwość użytkowania zapewniona jest dzięki aktualizacjom wersji elementów i ulepszonej funkcji analizy złożeń. Umożliwia to użytkownikom szybki dostęp do wszystkich danych BOM w scenie 3D.

Zaawansowany menadżer projektu jest w pełni konfigurowalny i pozwala klientowi uzyskać oraz ustawić wszystkie informacje w projekcie. Co więcej, to narzędzie zawiera funkcje, które pomagają w tworzeniu konfiguracji i eliminacji części. Dodatkowo narzędzie rozszerza opcje wyszukiwania. Aby zawęzić wyszukiwanie do określonych typów elementów w scenie, pozwala filtrować wyszukiwanie i pokazać dokładnie to, co w danym momencie jest istotne.

Ponadto użytkownicy mogą również korzystać z menadżera przeźroczystości, bez konieczności opuszczania narzędzia. Ta funkcjonalność jest bardzo przydatna, gdy istnieje potrzeba pracy w większych zespołach. Podobnie jak funkcja Izoluj elementy, ta funkcja pozwala zapisywać stany konfiguracji części przeźroczystych i łatwo zmieniać konfiguracje zgodnie z potrzebami.

Już dziś poznaj różnicę w oprogramowaniu CAD firmy IronCAD, wypróbowując bezpłatną, w pełni funkcjonalną wersję pakietu IRONCAD Design Collaboration Suite, w tym wszystkie obszerne rozszerzenia projektowe i katalogi IRONCAD, a także IC-Normalia.

Pobierz i przetestuj IRONCAD z IC-Normalia

Pobierz i przetestuj bezpłatnie możliwości IRONCAD z IC-Normalia już dziś!

   
Polecamy również
©  2020 ironcad.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone