26 września, 2022

Czasowa czy wieczysta, czyli jaką licencję wybrać?

Stojąc przed wyborem oprogramowania CAD 3D, poza takimi aspektami jak: funkcjonalność programu i preferencje użytkownika, bardzo ważnym czynnikiem jest sposób licencjonowania. Aktualnie coraz częściej na rynku pojawiają się licencje czasowe, inaczej nazywane subskrypcjami. Takie rozwiązaniem ma pewne plusy, największym z nich jest dostęp do aktualnej wersji programu w dla wszystkich użytkowników. Umożliwia to producentowi skupienie się na naprawie oraz wprowadzaniu poprawek do aktualnej wersji oprogramowania. Licencja czasowa może być dobrym wyborem dla użytkowników, u których zapotrzebowania na oprogramowanie CAD 3D pojawia się sporadycznie. W takiej sytuacji licencja czasowa może być opłacalnym wyborem.

Największą wadą takiego systemu licencjonowania jest konieczność cyklicznego opłacania subskrypcji, co jest szczególnie istotne w obliczu niepewnej sytuacji rynkowej. Biorąc pod uwagę szybko rosnącą inflację, wahania kursów walut oraz ceny surowców, nie mamy gwarancji, że cena subskrypcji w przyszłym roku będzie taka sama, jak obecnie. Jeżeli posiadamy oprogramowanie z licencją czasową, a program wykorzystujemy regularnie, łatwo dostrzec możliwą oszczędność, wykonując prostą kalkulację kosztów poniesionych na korzystanie z oprogramowania.

Zakup programu IronCAD to jednorazowy koszt z różnymi opcjami finansowania. Poza licencją programu, użytkownik otrzymuje wsparcie techniczne oraz bezpłatną pomoc z wdrożeniem oprogramowania, co docenią przede wszystkim początkujący użytkownicy. Licencja natomiast jest wieczysta oraz umożliwia dowolne przenoszenie jej pomiędzy komputerami bez ograniczeń.

Poza samą ceną zakupu, warto zwrócić uwagę na przyszłościowy koszt utrzymania licencji. Zdarza się, że producenci oferujący licencję wieczystą stosują zagrania mające na celu zmuszenie klienta do cyklicznego aktualizowania licencji. Objawia się to najczęściej brakiem wsparcia technicznego dla nieaktualnej wersji oraz wysoką ceną aktualizacji przy braku ciągłości aktualizacji. Ceny aktualizacji wynoszą wtedy niewiele mniej niż cena zakupu osobnej licencji programu.

W przypadku oprogramowania IronCAD, żadna z tych sytuacji nie ma miejsca – wsparcie techniczne świadczone jest również dla starszych wersji programu, a w przypadku chęci zaktualizowania starszej wersji, cena aktualizacji nie zmienia się, nawet w przypadku przejścia z kilkuletniej wersji na obecną.

Serdecznie zapraszamy do bliższego zapoznania się z IronCAD 3D poprzez wersję testową i darmowe oraz niezobowiązujące prezentacje oprogramowania, które pomogą poznać funkcjonalność oraz dobrać wersję IronCAD odpowiednią dla własnych potrzeb.

Nasza polityka licencjonowania jest jasna i prosta :

Wieczysta znaczy wieczysta !!!

Masz pełne wsparcie producenta !!!

Zalecamy sprawdzić politykę licencjonowania Twojego programu CAD 2D/3D/CAM

Wypełnij formularz i otrzymaj ofertę na nasze rozwiązania CAD 2D/3D/CAM z WIECZYSTĄ LICENCJĄ !!
  *Wyrażam zgodę na kontakt telefoniczny przedstawicieli Grupy TM SYS w celu przedstawienia oferty lub marketingu.
  *Wyrażam zgodę na kontakt mailowy przedstawicieli Grupy TM SYS w celu przedstawienia oferty lub marketingu.
  (opcjonalnie) Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera w celu przekazania informacji dotyczących naszych produktów i usług oraz o nowych wydarzeniach.
  Administratorem moich danych jest Grupa TMSYS reprezentowana przez Spółkę̨ TM SYS Sp. z o. o. z siedzibą w Krakowie 31-574, ul. Ciepłownicza 23.
  Podanie przeze mnie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Odbiorcami danych są podmioty wchodzące w skład Grupy TM SYS oraz podmioty przetwarzające w imieniu Administratora. Mam prawo do wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do odwołania mojej zgody, a po takim odwołaniu, przez okres przedawnienia roszczeń przysługujących Administratorowi danych i w stosunku do niego. Mam prawo żądania od Administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawa do przenoszenia danych, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
  W przypadku pytań dotyczących przetwarzania danych osobowych mam prawo do kontaktu z Inspektorem Ochrony Danych pod adresem ul. Ciepłownicza 23, 31-574 Kraków lub email: IODO@tmsys.pl
  Więcej informacji mogę znaleźć w Polityce prywatności - TUTAJ.

  Polecamy również
  ©  2023 ironcad.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone