2 czerwca, 2021

Case study – firma Systemy Transportu Bliskiego PANDA Sp. z o. o.

Zapraszamy do zapoznania się z case study, w którym przybliżymy Wam firmę wykorzystującą na co dzień w swojej pracy oprogramowania IRONCAD. Dzisiaj przedstawiamy Systemy Transportu Bliskiego PANDA Sp. z o.o.

O firmie

Firma Systemy Transportu Bliskiego PANDA istnieje od 1988 roku, a zespół składa się  z 30 pracowników. Dlaczego akurat taka branża? Prezes firmy od zawsze był zafascynowany branżą dźwignicową… najpierw pracował w UDT, a po kilku latach zdecydował się otworzyć własną działalność i dalej realizować swoje marzenia. Dzięki temu, że firma jest prowadzona przez człowieka realizującego się w swojej pasji, dla całego zespołu każde zlecenie jest niepowtarzalne i ciekawe na swój własny sposób.

Klienci firmy

Klientami są firmy, dla których wózki widłowe są niewystarczające i potrzebny jest transport bliski wewnątrz firmy. W większości są to firmy produkcyjne, między innymi produkujące konstrukcje i elementy budowlane, ale również mleczarnie, czy przystanie jachtowe produkujące żurawie do wodowania jachtów. Zdecydowanie nietypowym klientem, z którym firma PANDA miała możliwość współpracować, było poznańskie zoo, które potrzebowało suwnicę, za pomocą której możliwy był zabieg dentystyczny słonia Ninio, który zasłynął z problemów stomatologicznych. Było to z pewnością duże wydarzenie, o którym możecie posłuchać w poniższym filmie:

Firma Systemy Transportu Bliskiego PANDA stara się jak najlepiej doradzić swoim klientom w doborze dźwignic, prowadząc wieloletnie współprace, jednak nic nie stoi na przeszkodzie w pozyskiwaniu kolejnych klientów. Współprace są prowadzone zarówno z małymi firmami, jak i dużymi koncernami, dla których firma PANDA realizuje większe, bardziej wymagające zlecenia.

Jak IRONCAD wspomaga funkcjonowanie firmy

Z racji zmiany polityki licencjonowania konkurencyjnych programów i wzrostu ich cen, IRONCAD dla firmy PANDA zyskał atrakcyjność cenową. Zakup programu w połączeniu z wysokiej jakości wsparciem technicznym przy migracji z innego systemu przekonała prezesa firmy, że jest to odpowiednia inwestycja dla jego biznesu.

Firma PANDA swoje produkty czyli suwnice, żurawie, czy nietypowe trawersy kieruje do naprawdę szerokiego grona odbiorców. Te produkty są potrzebne wszędzie tam, gdzie zostają przenoszone ciężkie lub duże elementy – a więc do bardzo wielu branż.

Oprogramowanie IRONCAD wspomogło proces projektowania 3D oraz usprawniło funkcjonowanie firmy Systemy Transportu Bliskiego PANDA, po okresie około 3 miesięcznym od wdrożenia systemu.

Możliwości programu m.in. łatwość modelowania 3D, czy  wszechstronne narzędzie Triball umożliwia o wiele szybszą i efektywniejszą pracę niż konkurencyjne produkty, z których miał możliwość korzystać zespół projektowy. Triball ma niesamowite możliwości, ustawianie elementów pod kątem do innych płaszczyzn nigdy nie było prostsze.

Równie przydatnymi funkcjami w programie IRONCAD są: możliwość grupowania i rozłączania wykonanych elementów, możliwość importowania modeli z innych systemów CAD do IRONCAD oraz eksportowanie do wielu popularnych formatów. Jest to bardzo ważna funkcjonalność w szczególności przy dużych projektach, gdzie współpracuje kilka firm z różnymi programami CAD.

W XXI wieku projektowanie 2D już praktycznie nie istnieje. Firma PANDA przyznaje, że przy projektowaniu 3D można usunąć 90% kolizji już na wczesnym etapie projektowania.

Co więcej, firma Systemy Transportu Bliskiego PANDA posiada rozszerzenie IC-Normalia, z którym modelowanie w programie IRONCAD jest niezwykle szybkie i intuicyjne. PANDA wykorzystuje również generator elementów złącznych, które jest dla nich  sprawnym i wygodnym narzędziem.

Firma Systemy Transportu Bliskiego PANDA posiada aktualnie dwie licencje oprogramowania IRONCAD, jednak w przyszłości planuje zakupić kolejną, trzecią licencję, aby móc dalej rozwijać swoją firmę i realizować coraz to bardziej wymagające projekty.

Polecamy również
©  2023 ironcad.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone