Case study – Firma KONSTRACK SP. Z O. O. - IronCAD

17 lutego, 2021

Case study – Firma KONSTRACK SP. Z O. O.

Zapraszamy do przeczytania kolejnego case study, w którym opisujemy firmę wykorzystującą na co dzień w swojej działalności oprogramowanie IRONCAD. Dzisiaj przedstawiamy firmę KONSTRACK SP. Z O. O.

 

O firmie

Firma KONSTRACK SP. Z O. O. została założona pana Dariusza Wiadernego w latach 90 XX wieku. W 2014 roku firma przekształciła się ze spółki cywilnej w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością, a jej aktualnymi właścicielami są pan Dariusz wraz z żoną. W firmie KONSTRACK pracuje ok. 30 osób, a jej siedziba znajduje się w miejscowości Końskie.

Hala produkcyjna firmy o powierzchni 3000 m2 została wybudowana wiele lat temu i służyła kiedyś jako zakład naprawczy parowozów. Mimo długiej historii hala jest cały czas w dobrym stanie, a konstrukcje bardzo dobrze się trzymają. Obok hali zlokalizowane są pomieszczenia biurowe.

 

Działalność firmy

Firma KONSTRACK na początku swojej działalności zajmowała się się przebudową aut ciężarowych. Po zmianie branży, która nastąpiła ok. 15 lat temu, firma specjalizuje w produkcji związanej z instalacjami ochrony powietrza, a więc: urządzeń odpylających, filtrów, konstrukcji stalowych, dozowników celkowych i przenośników ślimakowych.

KONSTRACK skupia się na produkcji jednostkowej, działając bardziej w kierunku współpracy z innymi firmami jako podwykonawcy. Firma często współpracuje z innymi firmami przy dużych i ważnych tematach.

 

Klienci firmy

KONSTRACK zajmuje się głównie produkcją przeznaczoną na eksport zagraniczny, ale współpracuje również z polskimi firmami. Pośród klientów firmy znajdują się: cementownie, kotłownie, jak również firmy z branży gospodarstw ogrodniczych.

Firma KONSTRACK posiada wieloletnich partnerów handlowych za granicą m.in.: w Norwegii (huta aluminium), Szwecji (różne kopalnie), czy na Ukrainie. Współpracuje przy tym głównie z dużymi firmami i fabrykami, chociaż czasami zdarza się także współpraca z małymi przedsiębiorstwami.

 

Jak IRONCAD wspomaga funkcjonowanie firmy

W firmie KONSTRACK, w programie IRONCAD projektuje głównie 2 konstruktorów. Dodatkowo kilka osób korzysta z możliwości programu w razie potrzeby. IRONCAD w firmie KONSTRACK został wdrożony dzięki panu Wojciechowi, który pracuje jako konstruktor. W swojej poprzedniej pracy pan Wojciech miał do czynienia z IRONCAD i po zatrudnieniu w firmie, zasugerował wdrożenie właśnie tego oprogramowania.

Przed wdrożeniem IRONCAD, firma posiadała program CAD 2D. Było również kilka podejść do pracy w innym systemie CAD 3D, który jednak okazał się dla firmy zbyt wymagający i czasochłonny. Program IRONCAD jest dla projektantów KONSTRACK bardziej intuicyjny, szybszy i wygodniejszy w projektowaniu.

Projekty wykonywane przez konstruktorów KONSTRACK w IRONCAD są tworzone od podstaw, a następnie przekazywane na produkcję. Możliwość szybkiego wykonania projektów w IRONCAD wpływa korzystnie na ich produktywność. Nawet wstępny projekt pozwala pracownikom KONSTRACK na przekazanie rysunków i wizualizacji do klientów. Dzięki IRONCAD mogą oni po wizycie u klienta, zaledwie w ciągu kilku godzin / dni przygotować kompletny projekt.

W firmie KONSTRACK oprogramowanie IRONCAD znajduje zastosowanie w wielu różnych projektach i dziedzinach. Efekty jakie uzyskują projektanci, dzięki pracy w programie, wzbudzają często zainteresowanie nim również ze strony sąsiednich firm. Dzięki projektom i wizualizacjom, wykonywanym przez projektantów KONSTRACK w IRONCAD, firma wygrywa przetargi, co przekłada się na większą ilość zleceń.

Polecamy również
©  2022 ironcad.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone