O programie WoodLAB

Parametryczne i technologiczne narzędzia dla przemysłu meblarskiego.

WoodLAB to zestaw modułowych rozwiązań dla branży meblarskiej umożliwiających projektowanie mebli w technologii 3D oraz automatyczne przygotowanie produkcji. System WoodLAB umożliwia stworzenie zaawansowanych wizualizacji 3D, wycen, dokumentacji produkcyjnej/montażowej, rozkroju, a przede wszystkich automatycznie generuje kody na maszyny CNC.

WoodLAB jest oparty na nowoczesnej filozofii pracy – przeciągnij i upuść, dzięki temu projektowanie jest bardzo łatwe i intuicyjne. WoodLAB współpracuje z czołowymi dostawcami maszyn dzięki temu posiada gotowe biblioteki postprocesorów.

Włoski design i doświadczenie w branży

Producent Quality Industriale s.r.l. od wielu lat cieszy się wysoką renomą we Włoszech. Specjalizuje się w tworzeniu aplikacji przeznaczonych dla przemysłu przetwórstwa drewnianego, a dokładnie obróbki paneli/płyt.

Na skalę globalną zasłynął przez stworzenie modułu do optymalizacji paneli/płyt “PLAN” (Leonardo) nazwanym na cześć genialnego wynalazcy XVIII wieku – Leonardo Da Vinci. System można spotkać w wielu włoskich piłach CNC w tym między innymi maszynach Giben i Steton, a także innych.

Aktualnie firma posiada 5000 zadowolonych Klientów w ponad 20 krajach na całym świecie. Cały interfejs jest wyjątkowo intuicyjny i przyjazny dla użytkownika oraz dostępny w wielu wersjach językowych również w język polskim.

Biblioteki postprocesorów dla CNC

 
 

Automatyzacja pracy!

Oszczędzamy czas spędzony podczas programowania przy maszynach!

 

Moduł IC-WoodLAB CAD

Moduł WoodLAB CAD rozszerza możliwości zaawansowanego systemu IRONCAD o gotowe i parametryczne generatory/biblioteki przyśpieszające prace projektowania mebli. Do każdego elementu biblioteki przypisane są operacje obróbki dzięki czemu podczas automatycznego wstawiania np. kołków otwór generuje się automatycznie wraz z informacją o wierceniu, która w rezultacie jest gotowym kodem na maszynę CNC. System umożliwia projektowanie dowolnie skomplikowanych konstrukcji (nietypowe/niestandardowe projekty 3D).

W programie użytkownicy mogą tworzyć dowolne biblioteki akcesoriów, operacji CNC, oklein (obrzeży), materiałów itd.  System wyposażony jest w menadżery do zarządzania materiałami (rodzaj, grubość, cena, masa, teksturowanie itp), akcesoriami meblowymi (położenie, wiercenie, cena itp.), definiowaniem oklein, dzięki temu możemy generować szybką wycenę zaprojektowanych mebli. Moduł IC-WoodLAB CAM odpowiada za przygotowanie dokumentacji technicznej 2D: produkcyjnej/montażowej.

Moduł WoodLAB CAD jest bezpośrednio zintegrowany z modułami IC-WoodLAB CAM, IC-WoodLAB PLAN, IC-WoodLAB RENDER.

IC-wood7 wiz_1 wiz_2

Moduł IC-WoodLAB CAM

Moduł WoodLAB CAM jest systemem w pełni zintegrowanym z IC-WoodLAB (CAD), dzięki temu z poziomu interfejsu podczas projektowania 3D korzystamy z gotowych operacji obróbki CNC.

Popularne systemy CAM typu Alphacam, Mastercam itp. programują obróbkę osobno poza modułem do projektowania 3D.

Zintegrowany CAM obsługuje centra obróbcze 3-4-5 osiowe!

Moduł CAD i CAM podczas wdrożenia są indywidualnie dostosowywane tak aby korzystać z reguł bezpośrednio z interfejsu projektowania. Konfigurowane są:

 • obecne narzędzia CNC
 • funkcje/operacje centra obróbczego

Kompletną konfigurację można łatwo modyfikować lub tworzyć nowe reguły.

CAM zawiera bazę gotowych post-procesorów, które są dostosowywane do centrów obróbczych, dzięki temu z programu generujemy procesy produkcyjne w języku używanym przez maszynę np. (Biesseworks, TPA, Woodwop, Genesis, CN12, Xilog itd).

 

System CAD po zakończeniu projektu 3D jednym kliknięciem automatycznie generuje wszystkie programy niezbędne do produkcji dla każdego elementu! W każdym momencie operator może zmieniać obróbkę np. wejścia i wyjścia z uwzględniając zalecenia producenta maszyny.

Interfejs CAM został maksymalnie uproszczony, dzięki temu łatwo można go obsługiwać. Dodatkowe funkcje działają w trybie kreatora. Dzięki połączeniu CAD i CAM uzyskujemy kompletne narzędzie produkcyjne.

woodLAB_CAM

woodLAB_CAM_Nesting

Przykład eksportu do woodWOP oraz bSolid

Frezowanie frontów meblowych:

Moduł IC-WoodLAB PLAN

IC-WoodLAB PLAN jest optymalizatorem(rozkrojem) procesu cięcia płyt oraz elementów prostokątnych.
Istotą optymalizacji cięcia jest możliwość kontroli czasu oraz ilości pozostałości z formatek.

 • Nieograniczona optymalizacja elementów
 • Wybór najlepiej zoptymalizowanego formatu płyty
 • Menadżer zarządzania materiałami oraz grubością
 • Cięcie wzdłużne i poprzeczne
 • Operacje docinania
 • Zarządzanie kierunkiem usłojenia oraz grubością noża
 • Podgląd ścieżek cięcia
 • Dodatkowe wymiary w przypadku uwzględnienia okleiny krawędzi
 • Import/eksport do formatu Microsoft Excel oraz ASCII
 • Kreator wydruku etykiet
 • Raporty liczby płyt potrzebnych do produkcji oraz ścieżek cięcia
 • Statystyki i raporty najbardziej opłacalnego wyboru materiału zarówno dla optymalizacji indywidualnej, jak i globalnej
 • Zaawansowane weryfikacje ekonomiczne w Microsoft Excel
 • oraz wiele innych...

woodLAB_PLAN

Przykład integracji z Formatyzacja 5

 Opis funkcji rozkroju

Optymalizacja: Moduł generuje najlepsze rozwiązanie biorąc pod uwagę techniczne możliwości maszyny, oszczędność materiału oraz optymalne ścieżki cięcia. Podczas manualnej optymalizacji, istnieje możliwości ingerencji w wygenerowane automatycznie ścieżki cięcia, w celu wstawienia płyt lub przeniesienia wybranych z wysokim procentem zużycia materiału. Dla tego typu operacji operator ma do dyspozycji zestaw narzędzi umożliwiających jednoczesne przeniesienia kilku części, ich obrót i skopiowanie oraz sprawdzenie wykonalności przeprowadzonych zmian.

Najkorzystniejszy wybór formatu płyt: Optymalizator pozycjonuje części ze względu na materiał, grubość oraz ścieżkę cięcia. Biorąc pod uwagę dostępność danych formatów płyt oraz parametry związane z ilością pozostałości oraz czasem i całkowitym kosztem produkcji, oprogramowanie wybiera najkorzystniejszy dla danej produkcji format płyty.

Technologia: Indywidualny menadżer zarządzania kierunkiem usłojenia. Wybór pierwszego kierunku cięcia. Zarządzanie głowicą tnącą.

Dane dla procesu cięcia: Sekwencje cięcia są dostępne jako wydruk oraz w formie danych cyfrowych, które mogą zarządzać każdym typem maszyny zgodnie z jej indywidualnymi ustawieniami.

Wydruki i raporty: Wydruki ścieżek cięcia, sekwencji cięcia, podsumowań, optymalizacji kosztów, etykiet oraz kodów kreskowych.

qa_5

Współpraca z innymi oprogramowaniami: Dane mogą być eksportowane i importowane zarówno w formacie ASCII, jak i Microsoft Excel (.xls).

Estymacja czasu i kosztów: Obliczanie przewidywanego czasu produkcji. Dane szacunkowe dotyczące kosztów z uwzględnieniem kosztów materiałowych, kosztów eksploatacji maszyny/h oraz ogólnych kosztów pracy.

Menadżer obrzeży: Zarządzanie obrzeżami

qa_4

qa_1

 

 

 

qa_2

 

 

 

qa_3

 

 

Moduł IC-RENDER (KeyShot)

KeyShot to aplikacja, dzięki której w szybki i prosty sposób – dosłownie w paru krokach – stworzysz realistyczne i profesjonalne zdjęcia modeli 3D.

Prostota użycia. KeyShot to niesamowity program do renderingu 3D, dzięki któremu możesz szybko stworzyć zdjęcie modelu 3D bez obaw o długie czekanie na efekt wyjściowy. Wszystkie opcje zostały zamknięte w sześciu wariantach, które w zupełności wystarczają, by uzyskać oczekiwany efekt i podziwiać realizm renderu KeyShota.

KeyShot nie potrzebuje do poprawnego działania żadnych dedykowanych kart graficznych – jego szybkość zależy w zupełności od procesora. Niezwykłe właściwości renderujące KeyShota są certyfikowane przez CIE (International Commission on Illumination). Oparte są one o dokładnie opracowane materiały naukowe i możliwie najbardziej rzeczywiste oświetlenie.
Jak działa KeyShot?

Pracę z programem można opisać w paru prostych krokach. Wszystko zaczyna się od otwarcia pliku z naszym projektem za pomocą KeyShota. Aplikacja posiada specjalną wtyczkę do oprogramowania IRONCAD z którego w sposób automatyczny przenosi model w celu wizualizacji.

Pracę z plikiem ułatwia biblioteka materiałów, gdzie ponad 700 opcji wyboru zapewnia, że z pewnością znajdziemy to, co nas interesuje.

Po dodaniu materiału KeyShot od razu pokaże jak będzie on wyglądał na zdjęciu przy zachowaniu naturalnych warunków oświetleniowych.

Kolejnym krokiem jest wybór oświetlenia – zrobimy to wybierając jedno ze zdjęć HDRI. Oczywiście, wprowadzona przez nas zmiana zostanie automatycznie obliczona przez KeyShota i zobaczymy efekt wyboru zarówno w materiałach, kolorach jak i typie wykończenia powierzchni.

Dzięki KeyShot możemy zmieniać widok obiektu na zdjęciu – kontrolować możemy wirtualny aparat cyfrowy w kategorii kąta, dystansu, obrotu, perspektywy a nawet głębi.

Jako tło możemy wybrać zarówno jednolite tło jak i wybrane przez nas zdjęcie.

To wszystko! Praca z KeyShotem jest tak prosta, że może z nim pracować każdy bez względu na doświadczenie z obsługą programów do renderu 3D. Maksymalna prostota przy maksimum efektu to największe zalety tej aplikacji.

Obecnie standardem jest stosowanie wizualizacji 3D zamiast rzeczywistych zdjęć w broszurach czy to materiałach marketingowych. Dlaczego? Profesjonalna sesja fotograficzna jest zdecydowanie większym wydatkiem, wymaga angażowania osób oraz jest czasochłonna. KeyShot pozwala na wizualizację już w 1 minutę!

Przykładowa galeria:

Sprawdź możliwości WoodLAB
uzupełnij formularz, wyślij e-mail lub zadzwoń!

Kontakt e-mail: info@ironcad.pl lub Telefon: 12 362-30-76
Na podany adres e-mail otrzymasz dokument do konfiguracji WoodLAB z maszynami CNC.

Zaznacz wszystko
*Wyrażam zgodę na kontakt telefoniczny przedstawicieli Grupy TM SYS w celu przedstawienia oferty lub marketingu.
*Wyrażam zgodę na kontakt mailowy przedstawicieli Grupy TM SYS w celu przedstawienia oferty lub marketingu.
(opcjonalnie) Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera w celu przekazania informacji dotyczących naszych produktów i usług oraz o nowych wydarzeniach.

Administratorem moich danych jest Grupa TMSYS reprezentowana przez Spółkę̨ TM SYS Sp. z o. o. z siedzibą w Krakowie 31-589, ul. Sołtysowska 12A/4.
Podanie przeze mnie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Odbiorcami danych są podmioty wchodzące w skład Grupy TM SYS oraz podmioty przetwarzające w imieniu Administratora. Mam prawo do wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą̨ przetwarzane do odwołania mojej zgody, a po takim odwołaniu, przez okres przedawnienia roszczeń przysługujących Administratorowi danych i w stosunku do niego. Mam prawo żądania od Administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawa do przenoszenia danych, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
W przypadku pytań dotyczących przetwarzania danych osobowych mam prawo do kontaktu z Inspektorem Ochrony Danych pod adresem ul. Ciepłownicza 23, 31-574 Kraków lub email: IODO@tmsys.pl
Więcej informacji mogę znaleźć w Polityce prywatności - TUTAJ.

 

Inne interesujace produkty

facebook youtube mail
Pobierz