O Firmie:

Przedsiębiorstwo produkcyjne MAAD od ponad 15 lat zajmuje się produkcją maszyn ręcznych do obróbki blach płaskich. Główne zastosowanie produkowanych urządzeń to branża dekarska i wentylacyjna. Z usług przedsiębiorstwa korzystają firmy specjalizujące się wykonywaniu hal z płyty warstwowej. Przez cały okres funkcjonowania zakładu, firma zdobyła szerokie uznanie wśród klientów zarówno z Polski jak i z krajów całej Europy.

Technologia wykonania:

Wszystkie podzespoły oraz elementy robocze naszych maszyn obrabiamy na obrabiarkach numerycznych – CNC. Elementy obrotowe typu sworzeń, tuleja wykonywane są w odpowiednich tolerancjach na nowoczesnej tokarce CNC. Zapewnia to długą żywotność tychże elementów oraz bezawaryjną pracę. Belki robocze naszych zaginarek, a więc elementy odpowiedzialne za odpowiednią, prostoliniową jakość gięcia, obrabiane są również na maszynach CNC.

Specjalistyczne frezarki CNC o odpowiednich długościach 3,0m oraz 4,0m umożliwiają obróbkę belek roboczych z dużą precyzją  z jednego zamocowania. Bez widocznych przejść technologicznych tak jak ma to miejsce przy obróbce na konwencjonalnych maszynach.

Jednocześnie wychodząc naprzeciw odbiorcom wprowadzamy coraz to więcej unowocześnień w istniejących już maszynach. Opracowujemy zupełnie nowe konstrukcje. Przykładem na obecną chwilę jest zaginarka do blach ZGM-2000/2.0 z napędem elektrycznym. Zdobyła ona złoty medal na targach.

Dlaczego wybraliśmy IRONCAD:

Początki firmy nie zakładały tak dynamicznego rozwoju oraz popytu na produkowane maszyny. Z biegiem lat projektowanie nowych urządzeń lub modernizacja pierwszych konstrukcji stwarzała nie lada wyzwanie i pochłaniała zbyt duże ilości czasu. Rynek oprogramowania do tworzenia modeli i złożeń 3D jest bardzo duży. Zanim się zdecydowali na IRONCAD, my przetestowaliśmy kilka opcji. Najważniejszymi cechami programu i całego zespołu IRONCAD są:

  • TriBall – narzędzie, które wyprzedza konkurencję i w zdecydowany sposób ułatwia pracę na nowych modelach,
  • własne tworzenie katalogu swoich części skraca pracę podczas tworzenia podobnych konstrukcji
  • nieograniczone konsultacje telefoniczne i mailowe z zespołem IRONCAD, które szybko i sprawnie rozwiązują problem w czasie „nauki” programu,
  • szybkie i proste tworzenie nowych modeli części, złożeń, a w końcowym rozrachunku całych maszyn nawet dla osób nie mających doświadczenia w tej dziedzinie.

 

 

Referencje przesłał Pan Arkadiusz Wiśniewski, główny konstruktor w firmie MAAD.

 

Inne interesujace produkty

facebook youtube mail
Pobierz