O Firmie:

W roku 1893 Eric Brodd otworzył własną firmę Brodd Sweden AB, w której zaczął produkować sprzęt do utrzymania czystości na ulicach i placach większych miast w Szwecji. Pod koniec lat 40-tych ubiegłego stulecia, firma wprowadziła na rynek pierwszą zamiatarkę elewatorową własnej produkcji. W 1990 roku został otwarty pierwszy oddział firmy w Polsce. Natomiast w roku 2005, przeniesiono całą produkcję ze Szwecji do Polski. Aktualnie firma Brodd Polonia jest największym w Polsce producentem wysokiej klasy zamiatarek elewatorowych oraz ciągnionych.

Wyzwanie:

Celem firmy jest dostawa efektywnych zamiatarek drogowych o wysokiej jakości i niskich kosztach eksploatacji.

Proces konstruowania nowego maszyny obejmuje fazy dotyczące:

  • projektowania w programie typu CAD (istotną kwestią jest zaprojektowanie odpowiedniej przestrzeni dla silnika wysokoprężnego i innych komponentów),
  • spawanie profili,
  • zginanie blach.

Komentarz kierownika budowy:

„Czuliśmy, że parametry wykorzystywane przez nas w programie były na pewno właściwe, jednak projektowanie parametryczne było bardzo uciążliwe, ponieważ w systemie muszą być podane określone warunki oraz ograniczenia, każda część powinna być koniecznie zapisywana do własnego pliku itd. Chcemy, aby można było tworzyć i modyfikować najłatwiej jak jest to możliwe”.

 „Zdarzyło mi się obejrzeć film na YouTube, który ukazywał jak pracuje program IRONCAD. Pomyślałem od razu, że jest to coś zupełnie innego! Pobrałem IRONCAD i przetestowałem go sam, a następnie wraz ze szwedzkim materiałem szkoleniowym dostępnym na YouTube, byłem od razu gotowy do pracy” – kontynuuje.

Rozwiązania IRONCAD

  „Przede wszystkim program IRONCAD można wyróżnić za to, że działa bardzo łatwo i swobodnie. Jest o wiele logiczniej rozplanowany. Dostęp do tak wielu części w pojedynczym pliku sprawia, że praca i projektowanie staje się o wiele łatwiejsze, zwłaszcza biorąc pod uwagę projekt złożonej maszyny” – mówi kierownik.

„Jesteśmy oczywiście zachwyceni firmą Broddson jako klientem. Ich produkty są liderami w swojej branży i są idealnie dopasowane do tworzenia ich w programie IRONCAD – budowa maszyn z mieszanką komponentów przemysłowych oraz produktów samodzielnie wytworzonych. Widzimy potrzeby Broddson jako typowe potrzeby dla wielu firm – chcesz tworzyć i modyfikować dowolnie, bez ograniczeń tradycyjnego oprogramowania CAD. Chcesz rozwijać nowe produkty i dostosowywać istniejące” – mówi reprezentant systemu IRONCAD w Szwecji.

Podsumowanie

  • projekty mogą zostać ukończone w znacznie krótszym czasie niż jest to możliwe w przypadku tradycyjnych, parametrycznych systemów CAD,
  • możliwość modelowania wszystkich elementów złożenia w jednym pliku Sceny 3D,
  • intuicyjność i łatwość narzędzia IRONCAD pozwala na szybkie opanowanie oprogramowania.

„Wiele firm wybrało regularne, parametryczne rozwiązania 3D, ze wszystkimi jego ograniczeniami i blokadami, nie wiedząc, że istnieje lepsza metoda jak system IRONCAD, zawierający niezwykle elastyczne możliwości projektowania. Obecnie, coraz więcej osób i firm słyszy o lepszym podejściu do projektowania. IRONCAD  jest łatwiejszy do opanowania, bardziej elastyczny i dopasowany” – mówi konstruktor pracujący w firmie.

 

 

Jeśli chcą się Państwo dowiedzieć więcej na temat firmy Broddson, zapraszamy na stronę: www.broddson.se

Inne interesujace produkty

facebook youtube mail
Pobierz