O Firmie:

Ideą projektantów grupy GEPRO było stworzenie nowego typu maszyny drukującej płyty CD i DVD. Maszyna ta wykorzystywałaby technologię fleksograficznego druku. Wspomniany druk był poprzednio stosowany głównie w przemyśle opakowań.

Wyzwanie:

Mając 15 lat doświadczenia w projektowaniu, dwaj konstruktorzy obrali sobie za cel znalezienie odpowiedniego systemu CAD. Szukanemu programowi postawili wysokie wymagania. Zależało im na oprogramowaniu obsługującym setki części, pozwalającym na łatwą edycję oraz umożliwiającym tworzenie rysunków technicznych. Ich współpraca z programem IRONCAD zaowocowała stworzeniem maszyny EZ6. Jest to urządzenie, które wykonuje nadruki na płyty CD, DVD i Blu-ray w sześciu kolorach, przy niskich kosztach eksploatacji oraz z maksymalną prędkością stu płyt na minutę.

IRONCAD jako produktywne rozwiązanie:

Okazało się, że przeglądarka sceny projektowej IRONCAD pomogła inżynierom śledzić wszystkie funkcje, tworząc w jednym środowisku zarówno części jak i zespoły. Środowisko programu pozwoliło im na kompleksową analizę projektów. Zapewniło ono jednocześnie właściwe dopasowanie funkcji razem ze sprawdzeniem mechanizmów w trybie symulacji ruchu. Wraz z odpowiednim dźwiękiem, wykrycie kolizji stało łatwe i skuteczne.

Maszyna z tłem

Chcąc drukować sto płyt na minutę, gotowa maszyna musiała być bardzo dokładna. Model 3D musiał być starannie zaprojektowany i to właśnie można było uzyskać przy pomocy IRONCAD. Ostateczny projekt maszyny wykorzystywał zaawansowane serwomotory z ultra wysoką dokładnością.

Konstrukcja drukarki EZ6 okazała się ogromnym sukcesem firmy Gepro. Maszyna została gruntownie przetestowana przez największego szwedzkiego producenta płyt CD, DVD i Blu-ray osiągając doskonałe wyniki.

Podsumowanie:

  • Dzięki funkcji „Przenieś i Upuść” („Drag&Drop”) bardzo łatwo można wypróbować nowe wzory,
  • Skomplikowane modele są znacznie łatwiejsze do wykonania,
  • Przy pomocy programu można szybko wykonać różne prototypy części,
  • Dzięki projektowaniu w IRONCAD czas wprowadzania produktu na rynek jest znacznie krótszy.

“Czuję się zainspirowany systemem IRONCAD, ponieważ projektowanie w nim jest tak proste, że mogę sprawdzić najbardziej ekstremalne pomysły przychodzące do mojej głowy! Budowa złożonych części i podzespołów stała się łatwa, gdyż potrafię w pełni wykorzystać moją kreatywność widząc projekt w trzech wymiarach” –  mówi konstruktor pracujący w firmie.

 „Dzięki programowi IRONCAD mogę w każdej chwili wprowadzać zmiany w stworzonych przeze mnie częściach, co pozwala mi na swobodne odkrywanie różnych koncepcji” – dodaje.

 

Zobacz pracę maszyny

 

Więcej informacji na temat drukarki EZ6 znajdziesz na stronie internetowej: www.gepro.se .

Inne interesujace produkty

facebook youtube mail
Pobierz