O Firmie:

Firma Schnaithmann jest jednym z wiodących dostawców zaawansowanych technologii. Te technologie są wykorzystywane w automatyzacji procesów. Przedsiębiorstwo zapewnia wysokiej jakości rozwiązania do automatyzacji procesu montażu, organizowania przepływu materiałów oraz obsługi linii produkcyjnej. Zakres działalności firmy obejmuje: planowanie procesu produkcji, dostarczanie wysokiej jakości komponentów, jak również wdrażanie w pełni dopracowanych rozwiązań.

Wyzwanie:

Jako lider w branży, przedsiębiorstwo zawsze szuka sposobów na poprawę jakości usług świadczonych klientom. Jednym z rozwiązań pozwalającym na poprawę standardu obsługi klientów jest narzędzie do projektowania, które w szybki i łatwy sposób pozwala dostarczyć klientom wizualną koncepcję projektu w 3D.

IRONCAD jako produktywne rozwiązanie:

Po dokonaniu oceny różnych systemów CAD, dział projektowy firmy zdał sobie sprawę, że IRONCAD to rozwiązanie, które będzie zaspokajać ich obecne i przyszłe potrzeby w zakresie projektowania. Ponadto, zdali sobie sprawę, że środowisko IRONCAD można wykorzystać w wielu obszarach ich działalności, nie tylko w projektowaniu.

Podczas opracowywania projektów, przy wsparciu innowacyjnych narzędzi programu IRONCAD, stworzyli gotową bazę części i złożeń. Baza ta pozwala na szybkie tworzenie projektu podczas pracy z klientami. Dzięki temu przedstawiciele handlowi uzyskują możliwość zaprezentowania praktycznie gotowej już maszyny, zgodnie z wytycznymi klienta.

Takie rozwiązanie pozwala znacznie skrócić cykl sprzedaży. Korzystając z oprogramowania IRONCAD, przedstawiciel handlowy jest w stanie stworzyć zestawienie materiałów, kalkulację ceny, renderingi oraz animacje bezpośrednio u klienta. To pozwoliło na szybki rozwój działalności. Program pomógł firmie dostarczyć projekty do klientów szybciej niż kiedykolwiek wcześniej, dając przewagę konkurencyjną.

Podsumowanie:

  • IRONCAD jest łatwy w użyciu, co minimalizuje czas potrzebny na szkolenie pracowników,
  • system pozwala na szybkie projektowanie i wytwarzanie części,
  • program jest niezwykle efektywnym narzędziem sprzedaży,
  • dzięki IRONCAD, dane 3D nabierają większego znaczenia oraz poszerza się ich wykorzystanie.

„Obecnie w naszej firmie możemy szybciej i dokładniej tworzyć własne projekty dla naszych klientów stosując nasz system profili. W obszarze projektowania linii technologicznych, czas rozplanowania obszaru przestrzeni produkcyjnej został znacznie zmniejszony dzięki oprogramowaniu IRONCAD” – mówi starszy konstruktor pracujący w firmie.

 

 

 

Więcej informacji na temat Schnaithmann na stronie internetowej: http://www.schnaithmann.de

Inne interesujace produkty

facebook youtube mail
Pobierz