O Firmie:

Baltic Yachts jest znanym producentem jachtów żaglowych. Firma została założona w 1973 roku. Jej produkty cechuje wysoka wydajność. Obecnie firma kontynuuje badania i rozwój nad nowymi metodami budowy niestandardowych jachtów. Nowe produkty przedsiębiorstwa wyróżnia niespotykany design. Jachty są budowane z coraz nowszych materiałów. Ich budowa opiera się na zaawansowanych technologiach.

Wyzwanie:

Filozofią firmy jest tworzenie łodzi, które łączą najnowszą myśl i najnowsze technologie w projektowaniu. W skrócie: projektować i budować szybsze i lżejsze łodzie. Do osiągnięcia swoich celów firma zastosowała materiały zaawansowanej technologii.

Zespół projektantów wykorzystywał CAD 2D od 1988 roku. Projekty były zbyt trudne, aby wyeliminować błędy oraz wykonać wizualizacje. W dziale rozwoju wymagane było modelowanie złożonych części i zespołów. Na początku 2000 roku nadszedł czas na projektowanie 3D. Było to niezbędne i nieuniknione. Firma rozpoczęła poszukiwania. Chciała znaleźć światowej klasy oprogramowanie 3D. Do modelowania został wybrany wszechstronny, ale łatwy w użyciu IRONCAD.

Rozwiązania IRONCAD

Od momentu wdrożenia IRONCAD, przedsiębiorstwo zaczęło otrzymywać nowe zlecenia. Wcześniej nie było w stanie realizować tych zleceń przy pomocy starego systemu 2D. Od tego czasu, firma nie wraca już do budowy oraz kopii istniejących jachtów. Wdraża za to w życie nową filozofię. Opiera się ona na trzech zasadach: szybkość, moc i lekkość. Od tej pory te zasady wyznaczają przyszłość w firmie.

Po wdrożeniu programu IRONCAD, inżynierowie nauczyli się sprawnie projektować. Połączono środowisko projektowe IRONCAD z środowiskiem opartym  o historię operacji. Dzięki temu połączeniu można stwierdzić, który proces jest najbardziej odpowiedni dla danej części podczas projektowania. Ta innowacyjna konstrukcja zapewnia dużą elastyczność. W oparciu o elastyczność użytkownicy mogą bezpośrednio manipulować częścią. Historia, która niesie ograniczenia pomiędzy relacjami poszczególnych funkcji nie odgrywa teraz tutaj żadnej roli. Konstruktorzy dopasowali funkcje niezbędne do modelowania koncepcyjnego.

Podsumowanie:

  • Komunikacja z Klientem – IRONCAD dostarcza szereg narzędzi. Pozwalają one firmie na lepszą komunikację z klientem. Wszystko dzięki fotorealistycznej wizualizacji, PDF 3D/2D, publikacji na stronach WWW oraz bezpłatnej przeglądarce modeli.
  • Weryfikacja/kontrola projektu – Przedsiębiorstwo może ograniczyć zbędne prototypy i oszacować koszty projektu. Wszystko dzięki funkcjonalności sprawdzania danych projektowych.
  • Innowacyjna Konstrukcja – Użytkownicy firmy mogą bezpośrednio manipulować częścią niezależnie od historii. Ta innowacyjna konstrukcja dostarcza dużą elastyczność.
  • Strukturalna Konstrukcja – Użytkownicy mogą budować stałe struktury części. Są one zależne od funkcji i intencji projektu. Zapewniają większą kontrolę przyszłych zmian.

 

 

Jeśli chcą się dowiedzieć Państwo więcej na temat firmy Baltic Yachts, zapraszamy na stronę: www.balticyachts.fi

 

Inne interesujace produkty

facebook youtube mail
Pobierz