IRONCAD pomaga Bosch Rexroth sprzedawać więcej!

Bosch Rexroth jest wiodącym i światowym dostawcą automatyki przemysłowej i hydrauliki. Swoim klientom oferuje komponenty oraz rozwiązania z zakresu: hydrauliki przemysłowej oraz hydrauliki w technice mobilnej, regulowanych napędów elektrycznych i sterowań oraz techniki przemieszczeń liniowych i montażu.

Sytuacja z punktu widzenia użytkowników:

Pod względem sprzedaży technicznej ważne jest, aby klienci mogli zrozumieć proponowane rozwiązania. Propozycje muszą być przedstawiane w odpowiednim czasie.

Rozwiązania powinny być dopasowane pod wysokie oczekiwania oraz maksymalnie optymalne dla klientów. Opóźnienia dla użytkowników nie są do zaakceptowania.

Aby osiągnąć wspomniane wymagania potrzebowano systemu, który może w sposób łatwy i szybki importować, zarządzać i modyfikować własną oraz zewnętrzną geometrię 3D. Ważne jest, aby z projektów 3D, szybko uzyskiwać dokumentację 2D, animacje i wizualizacje ofertowe. Wspomniana modyfikacja na poziomie części i złożeń powinna być swobodna i dynamiczna. Ponadto użytkownicy pragnęli by w rzeczywistym czasie z klientem aktualizować proponowane rozwiązania techniczne. Oczywiście bez ryzyka po stronie programu 3D, który mógłby być niestabilny.

Przed wdrożeniem użytkownicy pracowali na różnych rozwiązaniach CAD. Równocześnie mieli bardzo wysokie standardy w zakresie wydajności i łatwości użytkowania. Po otrzymaniu wytycznych od IRONCAD, zaczęli doceniać narzędzie CAD. W efekcie dało ono dobre wyniki w codziennej pracy. Był to właściwy wybór – wdrożenie IRONCAD.

W Firmie Dział Marketingu lub Sprzedaży może odciążyć projektantów (np. przez pomoc w przygotowywaniu wymaganej dokumentacji przetargowej). Ze względu na specyfikę pracy – pod presją czasu – przed wdrożeniem pojawiały się opóźnienia w oczekiwaniu na zmiany nanoszone przez projektantów. Tradycyjnie wyglądało to tak, że sprzedawca przychodził do biura projektowego z prośbą o zmianę.
Wszystkie te problemy zostały rozwiązane po wdrożeniu IRONCAD. Ze względu na łatwą i prostą obsługę, sprzedawcy techniczni mogli sami zarządzać programem CAD 3D. Mogą metodą „Przenieś i Upuść” budować zespoły 3D z własnej strony internetowej oraz tworzyć dokumentacje 3D/2D. Na końcu dokumentacja jest przesyłana do klienta. Jedną z zalet jest to, że wszystko może być zapisane w jednym pliku. Również możliwa jest konfiguracyjna modyfikacja projektów w IRONCAD. Sprzedawca może bezpośrednio przed klientem dokonywać zmian bez ryzyka rozsypania się parametrycznych relacji/więzów.

Podany sposób z pewnością sprawdzi się jako narzędzie sprzedaży w wielu Firmach. Cieszymy się, że IRONCAD zapewnia komfort pracy, a także, że nasi klienci są zadowoleni z programu.

Dodatkowo wyróżniamy inne cechy systemu:

  • automatyczne dopasowywanie profili,
  • zliczanie ilości i długości elementów,
  • nazewnictwo według dowolnego numeru, który znajduje się w MTPro,
  • automatyczne rozciąganie modelu bez konieczności przebudowy ręcznej,
  • automatyczna aktualizacja,
  • eksport danych do programu Excel.

 

Inne interesujace produkty

facebook youtube mail
Pobierz