IRONCAD pomaga stworzyć firmie Checkpoint ulepszony model poziomicy

Ironcad Checkpoint Poziomica

Firma Checkpoint jest obecna na rynku ponad 200 lat. Dzięki temu zdobyła wszechstronne doświadczenie m.in. w zakresie: montażu stalowych regałów, spawania metodą TIG elementów wyposażenia magazynów, budownictwa ogólnego, obróbki i montażu mechanicznego, stolarstwa, instalacji elektrycznych, hydrauliki, montażu kabin, urządzeń czy wykładzin dywanowych.

Na pewnym etapie rozwoju w firmie narodziła się myśl o stworzeniu nowej grupy narzędzi, które mogłyby pomóc w przyspieszeniu i ułatwieniu czynności podczas ww. prac. W ogólnych założeniach narzędzia te musiały być oczywiście dużo lepsze od tego co aktualnie oferował rynek. Prezes Checkpoint zasugerował, że być może mniejszy poziom rozwoju w niższych segmentach rynkowych daje szansę na dużo lepszą sprzedaż w tych strukturach.

W taki sposób zespół Checkpoint rozwiązał wyzwanie związane z szybkim i wydajnym opracowaniem ulepszonego, specjalistycznego typu poziomicy przy wykorzystaniu oprogramowania CAD 3D IRONCAD.

Kompletny model 3D oraz wizualizacja produktu w godzinę z IRONCAD

Do zaprojektowania nowego typu poziomnicy zespół Checkpoint wybrał innowacyjne podejście programu IRONCAD, m.in. ze względu na swobodę wprowadzania zmian na dowolnym etapie procesu projektowania.

Program IRONCAD oferuje oczywiste i proste podejście do projektowania, które pomogło firmie „myśleć” w kontekście technologii trójwymiarowej oraz dynamicznie zamodelować narzędzie w środowisku 3D bez konieczności wcześniejszego planowania jego koncepcji. Innowacyjny tryb projektowania w IRONCAD daje również możliwość bezpośredniej manipulacji geometrią niezależnie od historii operacji przy jednoczesnym zachowaniu informacji projektowych niezbędnych przy modelowaniu koncepcyjnym.

W ciągu godziny od rozpoczęcia pracy nad projektem w IRONCAD, zespół Checkpoint posiadał kompletny model 3D poziomicy oraz prezentację gotowego produktu w formie wyrenderowanych grafik. Dla Prezesa firmy program odegrał kluczową rolę w szybkim rozwoju nowego, specjalistycznego wyrobu. Jego zespół wykorzystał IRONCAD do zaprojektowania całej gamy oferowanych narzędzi.

Dalszy rozwój produktu oraz firmy Checkpoint przy wykorzystaniu IRONCAD

Po etapie zaprojektowania poziomicy oraz innych narzędzi w ramach tej linii produktowej, Checkpoint wykorzystał funkcjonalność systemu IRONCAD do stworzenia w pełni zautomatyzowanej linii produkcyjnej. Program IRONCAD charakteryzuje unikalna praca w oparciu o katalogi, co pozwoliło zespołowi szybko i łatwo wykorzystać poszczególne komponenty oraz powtarzalną elektronikę podczas projektowania kolejnych wariantów produktowych. System CAD 3D pozwala na intuicyjne tworzenie złożeń, części, operacji/funkcji oraz innych treści wielokrotnego zastosowania i udostępnianie ich członkom zespołu, a nawet klientom. Wpływa to istotnie na lepszą współpracę na każdym z etapów powstawania produktu.

„IronCAD rozszerzył możliwości projektowania produktów przez firmę Checkpoint, pozwalając im w pełni wykorzystać funkcjonalność programu, w szczególności związaną z pracą w oparciu o katalogi. Dodatkowo możliwość tworzenia inteligentnych funkcji oraz części, pozwala na zdefiniowanie specjalistycznej wiedzy charakterystycznej dla danej grupy produktów w postaci reguł i wiązań. Pozwala to na szybkie przebudowywanie się modelu do kolejnych konfiguracji, związanych ze zmianami konstrukcyjnymi projektu. Użytkownicy IRONCAD mogą także dodawać takie informacje jak: cena, dostępność produktu oraz czas oczekiwania na dostawę.” (Cary O’Connor, V.P. Marketing, IronCAD)

“Nasz zespół produkcyjny pracuje aktualnie nad nowym oprzyrządowaniem” – mówi Kemmerer. “IRONCAD zapewnił nowe możliwości biznesowe naszej firmie”.

Checkpoint Poziomica Ironcad

Zobacz inne wpisy

Inne interesujace produkty

facebook youtube mail
Pobierz