Opinia użytkownika IRONCAD: Piotr Kociołek – ELEKTROMEX CENTRUM

Opinia Użytkownika Ironcad Elektromex Centrum

Zachęcamy do przeczytania opinii użytkownika IRONCAD pana Piotra Kociołka, na temat pracy w programie. Pan Piotr jest właścicielem i głównym konstruktorem w firmie ELEKTROMEX CENTRUM, która od 1993 r. specjalizuje się w projektowaniu maszyn i urządzeń.

O firmie

Firma  ELEKTROMEX CENTRUM – Mechanika maszyn i elektronika, powstała w 1993 r.,  zajmuje się m.in. produkcją:

  • Hamowni silnikowych i podwoziowych dla: uczelni, instytutów badawczych, zakładów naprawczych i z branży motoryzacyjnej
  • Maszyn do konfekcjonowania: folii giętkich, krajarki, perforatory, składacze, rolomaty
  • Przemysłowych systemów ważąco-dozujących

Zajmujemy się również projektowaniem oraz budową maszyn i urządzeń nietypowych.

Wszystkie nasze produkty cały czas są modernizowane oraz dostosowywane do indywidualnych wymagań klienta. Wymaga to dysponowania narzędziem do projektowania, pozwalającym na szybkie i precyzyjne budowanie projektów.

Sytuacja w firmie przed wdrożenie IRONCAD

Przed wdrożeniem programu IRONCAD w naszej firmie korzystaliśmy z programu AutoCAD LT. Z projektowania z użyciem deski kreślarskiej  przeszliśmy na projektowanie z wykorzystaniem komputera i AutoCAD LT  w 1994r. Przyczyniło się to do znaczącego przyspieszenia realizacji projektów, zwłaszcza w zakresie ich edycji. Później pojawiły się jednak problemy związane z jego zastosowaniem. Wywodziły się stąd, że większość projektowanych i wykonywanych przez nas urządzeń była indywidualnie dostosowywana lub modernizowana według potrzeb klienta. Działaliśmy pod presją czasu, co powodowało, że dokumentacja nie była wykonana do końca. Zwłaszcza rysunki zestawieniowe urządzenia wykonywaliśmy w stopniu wystarczającym do wykonania detali, ale nie na późniejszy powrót do pracy z nim. Powodowało to, że po pewnym czasie wracając do konkretnego urządzenia, zwłaszcza jego modernizacji, trzeba było włożyć wiele pracy w odtworzenie projektu.

Biorąc powyższe aspekty pod uwagę, od pewnego czasu robiliśmy przymiarki do wdrożenia w firmie programu do projektowania 3D. W zasadzie, ja osobiście nie miałem specjalnie obaw związanych z wdrożeniem takiego programu, jedyną obawą były dość wysokie ceny takich systemów.

Dlaczego wybraliśmy IRONCAD?

Skontaktował się z nami przedstawiciel firmy TMSYS – pan Krzysztof Białek. Jego przekonujące argumenty oraz prezentacja programu jaka odbyła się w naszej firmie, była motorem napędowym podjętej decyzji. W czasie prezentacji stwierdziłem co następuje:

  • Program jest kompatybilny z programem Solid Edge, którego używa firma będąca naszym partnerem strategicznym w zakresie budowy części produkowanych przez nas urządzeń
  • Jestem w stanie opanować posługiwanie się IRONCAD, ponieważ ma on pewne cechy wspólne ze znanym wcześniej oprogramowaniem
  • Cena programu była w moim zasięgu
  • Oferowana pomoc podczas wdrażania programu oraz jego użytkowania.

Podsumowanie

Po wdrożeniu nasza sytuacja w zakresie projektowania nabrała nowej jakości. Nastąpiło znaczące przyspieszenie procesu projektowania, kończące się uzyskaniem pełnej dokumentacji, łącznie z dokumentacją warsztatową. W moim odczuciu znacząco poprawił się komfort pracy przy projektowaniu.

Chciałbym jeszcze raz podkreślić, że bardzo cennym atutem jest oferowana przez firmę TMSYS pomoc, z której w miarę upływu czasu coraz rzadziej korzystam, a ostatnio, prawie wcale.

Piotr Grzegorz Kociołek, właściciel i główny konstruktor, lat 68.

Więcej informacji na temat firmy ELEKTROMEX CENTRUM można znaleźć tutaj: www.elektromexcentrum.com.pl

Galeria

 

Pobierz IRONCAD 2018

Zachęcamy do pobrania i przetestowania możliwości programu CAD 3D IRONCAD 2018. Aby pobrać demo, kliknij tutaj >

 

Pobierz IRONCAD 2018

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zobacz inne wpisy

Inne interesujace produkty

facebook youtube mail
Pobierz