Moduł do projektowania instalacji w IRONCAD

CAXA Draft

Moduł do projektowania instalacji w IRONCAD

Oprogramowanie IRONCAD cieszy się dużą popularnością wśród projektantów instalacji głównie za sprawą modułu: rurociągi i węzły cieplne. Rozbudowane narzędzie pozwala nie tylko na projektowanie 3D, ale także tworzenie dokumentacji 2D oraz przygotowywanie schematów instalacji za pomocą zintegrowanego modułu CAXA Draft.

Nakładka IC-instalacje stanowi obszerny zestaw bibliotek umożliwiający tworzenie niezwykle szybkich i dokładnych projektów. Istotne jest, że wszystkie elementy, narzędzia i makra są zgodne z normami ISO, DIN oraz PN.

 

MODUŁ 3D

Moduł 3D stworzony został z myślą o wygodzie projektantów. Jego charakterystyczną cechą jest funkcja „przeciągnij i upuść”, która znacznie przyspiesza pracę. Zautomatyzowana została także możliwość dopasowania dodatkowych elementów znajdujących się w bibliotece IC-Instalacje do tych już istniejących. Pozwala to na skrócenie etapu projektowania, np. poprzez rozpoznanie średnic, wykluczające błędy podczas tworzenia projektu.

Dużym udogodnieniem dla użytkowników jest sama biblioteka, stanowiąca bazę znormalizowanych modeli 3D. Użytkownicy wykorzystują ją do tworzenia konstrukcji pod węzy lub połączeń śrubowych do kołnierzy.

 

DOKUMENTACJA 2D

Moduł do projektowania instalacji w IRONCAD pozwala na tworzenie dokumentacji 2D w oparciu o automatyczne generowanie poszczególnych rzutów na podstawie projektu 3D. Najczęściej wykorzystywanymi do tego funkcjami są:

 • przekroje
 • widoki szczegółów
 • wyrwania
 • rzuty pomocnicze
 • szybkie wymiarowanie
 • automatyczne zestawienia części
 • tolerancje chropowatości
 • oznaczenia spoin
 • wprowadzanie tekstów
 • tabele otworów
 • szablony rysunkowe

 

CAXA DRAFT

CAXA DRAFT zawiera dodatkowe biblioteki z obszernym wyborem symboli do tworzenia schematów instalacji. Moduł umożliwia tworzenie konfiguracji, co przekłada się na szybkie pokazanie elementów składowych. Pozwala to na zwiększenie dokładności rysunku.

 

Najważniejsze korzyści wykorzystywania modułu

Moduł do projektowania instalacji w IRONCAD jest dużym wsparciem dla projektantów. Do najważniejszych korzyści związanych z jego użytkowaniem należy automatyczne numerowanie wszystkich części, pozwalające na tworzenie zestawień w jednym pliku.

To oczywiście niejedyna zaleta rozwiązania. Dzięki modułowi, na podstawie dokumentacji 2D tworzone jest zestawienie wszystkich części, które można eksportować do programów obliczeniowych, takich jak Excel, czy OpenOffice. Przekłada się to na usprawnienie tworzenia zamówień i kosztorysów.

Co więcej, moduł daje możliwość tworzenia podstawowych plików wyjściowych, czyli PDF (inteligentny PDF 3D), DWG, DXF lub JPG. Dodatkową zaletą jest to, że projekty można podglądać w bezpłatnych przeglądarkach. Jest to szczególne ważne z perspektywy osób, które nie posiadają programu.

Użytkownicy mają dostęp do modeli wielu wiodących producentów, takich jak: GRUDFOS, WILO, BROEN, GESTRA, TRANTER, DANFOSS, FLAMCO, SOCLA, HONEYWELL, WIKA, AUMA, REFLEX, NAVAL VEXVE, SAMSON, SONDEX, VALVEX, JAFAR, KSB, LFP, HILTI, SPAW-TEST. Jest to kolejne ważne udogodnienie.

To nie koniec korzyści płynących z wykorzystania modułu. Osoby przygotowujące oferty, katalogi, czy strony www docenią możliwość tworzenia profesjonalnych wizualizacji lub animacji. Aspekt prezentacji projektu jest istotny z punktu widzenia zarówno projektanta, jak i jego kontrahenta. Możliwość stworzenia estetycznej kreacji jest dużym atutem.

Połączenie trzech modułów: MODUŁ 3D, DOKUMENTACJA 2D i CAXA DRAFT determinuje znaczną oszczędność czasu. Kompleksowy moduł do projektowania instalacji IRONCAD w rękach projektanta staje się potężnym narzędziem.

 

Przetestuj samodzielnie możliwości programu. Pobierz bezpłatną wersję demo aktywną przez 14 dni i przekonaj się, jak IRONCAD może ułatwić Twoją pracę.

 

Pobierz Demo

 

 

 

Zobacz inne wpisy

Inne interesujace produkty

facebook youtube mail
Pobierz