MITCalc – Przydatna aplikacja do obliczeń mechanicznych kompatybilna z IRONCAD

 

MITCalc to zewnętrzna aplikacja służąca do przeprowadzania obliczeń mechanicznych i przemysłowych oraz rozwiązywania problemów natury technicznej. Dzięki niej użytkownicy mogą szybko i precyzyjnie zaprojektować komponenty mechaniczne zgodne z wymaganiami ich firmy, jak również sprawdzić obliczenia wielu typowych zagadnień, m.in.: przekładnie zębate (zewnętrzne, wewnętrzne, zębatki), przekładnie zębate stożkowe, ślimakowe, planetarne i pasowe, paski klinowe, rozrządu i napędy łańcuchowe, łożyska, sprężyny, belki, wały, wyboczenia, połączenia prętów i wałów, sworznie, tolerancje i ich analizy oraz wiele innych.

Przeprowadzane obliczenia są zgodne m.in. ze standardami: ANSI, ISO, DIN, BS, CSN, a także realizowane w metrycznym oraz imperialnym systemie miar i wag. MITCalc udostępnia również bibliotekę materiałów oraz tabele porównań i decyzji do zarządzania rozwiązanymi zadaniami.

MITCalc jest otwartą aplikacją, stworzoną w oparciu o program Microsoft Excel. Dzięki temu możliwe jest zarówno jej modyfikowanie, jak i rozbudowywanie bez żadnych umiejętności programowania.  Umożliwia to łatwe dostosowanie programu do potrzeb użytkownika. Praca z MITCalc jest bardzo intuicyjna i polega jedynie na uzupełnianiu parametrów wewnątrz specjalnie opracowanego arkusza kalkulacyjnego, w którym odbywają się obliczenia.

MITCalc pozwala na tworzenie i eksport rysunków wraz z wynikami do dalszego opracowywaniu lub generowania modeli 3D w systemach CAD 3D, takich jak IRONCAD.

 

Zobacz film prezentujący współpracę IRONCAD i MITCalc

 

 

Pobierz IRONCAD i MITCalc

Zachęcamy do pobrania i przetestowania możliwości programu CAD 3D IRONCAD 2018 i aplikacji MITCalc.

 

Pobierz IRONCAD 2018

Pobierz MITCalc

 

 

Zobacz inne wpisy

Inne interesujace produkty

facebook youtube mail
Pobierz