IC-Rurociągi 2017

Dodatkowe możliwości wspierające pracę w IRONCAD.IC_Rurociagi_i_węzły_cieplne_modele_generator_IRONCAD IC-Rurociągi to zestaw narzędzi oraz bibliotek gotowych modeli ułatwiających projektowanie rurociągów oraz węzłów cieplnych.Katalog IC-Rurociągi jest oparty na nowoczesnej filozofii pracy – przeciągnij i upuść. Dzięki IC-Rurociągi projektant dysponuje rozbudowaną bibliotekę generatorów modeli brył 3D zgodnych z normą ISO DIN PN, Wykorzystanie gotowych części i elementów pozwoli znacznie zaoszczędzić czas potrzebny na ich zaprojektowanie.

Środowiskiem pracy jest scena 3D – przyjazne, proste i najszybsze spośród wszystkich środowisk modelowania dostępnych na rynku. Katalog oferuje zwiększoną wydajność i kompatybilność, którą można by oczekiwać od wysokiej klasy programów 3D.

Biblioteki od producentów

Indywidualne projekty wysmagają zastosowania różnorodnych modeli. Dzięki szybkim funkcją integracyjnym użytkownik może otworzyć model udostępniony przez producenta. Sposób dodania oraz przystosowania do bazy jest równie intuicyjny.

IC_Rurociagi_i_węzły_cieplne_modele_online_IRONCADWbudowane narzędzia to zbiór wszystkich funkcji umożliwiających szybsze i sprawniejsze tworzenie projektowanie 3D pozwalające na zautomatyzowane zarządzanie, edycję po przez dostosowane okna które przewija użytkownik, a nie bezpośrednio na projekcie 3D. Polecenia dotyczące zarządzania zmiennymi i automatycznymi regułami projektanta.

Metoda wizualna

Z IC-Rurociągi, projektant może wykonać większość pracy wykorzystując intuicję, szybkość i łatwość obsługi. W rzeczywistości z IC-Rurociągi można budować skomplikowane zespoły składające się z komponentów ISO, DIN, PN które wyglądają bardzo realistycznie podzielone na kilka etapów. Zestawy technik wizualnych narzędzi IC-Rurociągi obejmują:

Przeciągnij i upuść

Wykorzystywanie technologii do przeciągania i upuszczania z katalogów gotowych komponentów ISO, DIN, PN

Uchwyty

Uchwyty są charakterystyczne do całego systemu IRONCAD, dostępne są również w IC-Rurociągi. Pozwalają na szybkie dopasowanie wymiarów do niestandardowych komponentów oraz umożliwiają modyfikację tych cech.

Znormalizowane komponenty ISO, DIN, PN

 • Cały system do projektowania CAD został opracowany w sposób pozwalający tworzyć i korzystać z bibliotek symboli, bloków lub grup zapewniając możliwość budowy zespołów z komponentów dostosowanych według potrzeb bez konieczności przerysowywania za każdym razem
 • W projektach instalacyjno-mechanicznych ważne jest aby parametryczne funkcje lub komponenty były wybierane przez proste konfiguracyjne polecenia oraz mogły być zmieniane ze względu na inne zastosowania niż te standardowe z biblioteki
 • IC-Rurociągi wykorzystujący własne modelowanie i techniki dostępne z poziomu IRONCAD. Stworzył obszerną bibliotekę parametrycznych kształtów które w szczególności obejmują komponenty komercyjne, znormalizowane wg norm ISO,DIN, PN
 • Każdy komponent biblioteki IC-Rurociągi może być uwzględniany w liście części, może być klonowany, dostosowany do założeń projektu
 • Parametryczne komponenty IC-Rurociągi były od początku tworzone by móc pomagać i wspierać pracę projektanta czyniąc ją łatwą i prostą
 • Każda części IC-Rurociągi jest parametryzowana zgodnie z właściwościami które odnoszą się do innych części w sposób logiczny. Przykładem może być rura która pobiera średnicę oraz grubość ścianki istniejącej na projekcie.
 • Podobne rozwiązania są wprowadzone przy budowie urządzeń dla przykładu płytki, sworznie, śruby, profile itd. są automatycznie wstawiane i parametryzowane.
 • Każda parametryczna cześć IC-Rurociągi ma przypisany zestaw właściwości i cech które umożliwiają kontrolę na każdym etapie projektu. Zapewniają swobodną edycję i tworzenia zestawień materiałów i komponentów.

Przekroje

Program umożliwia tworzenie przekrojów bezpośrednio w 3D, co jest bardzo istotne w przypadku
dużego zagęszczenia elementów składowych projektu.
Następnym krokiem jest utworzenie dokumentacji 2D i listy części. Szczegółowy opis w dalszej części.[/accordion]

Dokumentacja 2D

IronCAD pozwala na tworzenie profesjonalnej, precyzyjnej dokumentacji 2D. Na podstawie modelu 3D automatycznie tworzone są poszczególne rzuty. Bardzo dużą zaletą jest zestawienie części, które tworzy się na podstawienie danych przypisanych do modeli. Tabelę
zestawieniową można eksportować do Excela lub OpenOffice’a, co pozwala na przyspieszenie procesu robienia kosztorysów, listy zamówień i w jeszcze sprawniejszy sposób zarządzania dokumentacją.

Najważniejsze funkcję wykorzystywane przy tworzeniu dokumentacji 2D:

 • Przekroje (pionowe, poziome, łamane, pod kątem)
 • Widoki szczegółów
 • Wyrwania
 • Rzuty pomocnicze
 • Szybkie wymiarowanie: InteliWymiar, Łańcuchy, Linie bazowe, Współrzędnościowe
 • Automatyczne zestawienia części
 • Tolerancje, chropowatości, oznaczenia spoin, wprowadzanie tekstów
 • Tabele otworów
 • Szablony rysunkowe – możliwość zdefiniowania stylów i warstw

Widoki szczegółów

Przekroje 2D – pionowe, poziome, łamane, pod kątem

Wizualizacja

IronCAD umożliwia tworzenie fotorealistycznych wirtualizacji i animacji, które można wykorzystać np.
przy tworzeniu katalogów produktów, na stronie www lub tworzeniu ofert – wyglądają one jeszcze profesjonalniej.
wezel_cieplny_7

 

Pobierz i bezpłatnie przetestuj IRONCAD

Węzły cieplne

wezly kompaktowe rysowanie

Inne interesujace produkty

facebook youtube mail
Pobierz
x

GRUDNIOWA PROMOCJA IRONCAD!

Kupując do końca grudnia 2 licencje oprogramowania IRONCAD, otrzymasz prezent.

Sprawdź szczegóły promocji