CAXA Print tool - kolejność wydruku

Rozbudowane środowisko 2D często porównywane przez użytkowników do AutoCAD Mechanical. Pełna obsługa plików DWG/DXF + możliwość tworzenia widoków z modeli 3D.
BartWitch
Kontaktowanie:

CAXA Print tool - kolejność wydruku

Postautor: BartWitch » 21 lut 2018, 13:43

Czy jest możliwość zmiany kolejności wydruku rysunków dodanych do kolejki? Nie udało mi się tego dokonać, a wydrukowany pdf składa się z rysunków w kolejności dodawania, która nie zawsze zgodna jest z oczekiwaniami.

BartWitch
Kontaktowanie:

Re: CAXA Print tool - kolejność wydruku

Postautor: BartWitch » 10 kwie 2018, 14:58

Czy tylko ja mam powyższy problem?

Awatar użytkownika
Dariusz Łęczyński
Kontaktowanie:

Postautor: Dariusz Łęczyński » 10 kwie 2018, 23:42

Nie bardzo rozumiem tego problemu... PDF binder ma opcje strzałkami zmieniać kolejność dodanych plików PDF.
Pisałem od tym narzędziu tutaj: viewtopic.php?f=4&t=909&p=4001&hilit=pdfbinder#p4001
Załączniki
bind.png
bind.png (9.82 KiB) Przejrzano 870 razy

BartWitch
Kontaktowanie:

Postautor: BartWitch » 11 kwie 2018, 15:12

Dariusz Łęczyński pisze:Nie bardzo rozumiem tego problemu... PDF binder ma opcje strzałkami zmieniać kolejność dodanych plików PDF.
Pisałem od tym narzędziu tutaj: http://ironcad.pl/forum/viewtopic.php?f ... nder#p4001

Przepraszam bardzo, ale ja z kolei nie rozumiem, dla czego mam korzystać z jakiejś zewnętrznej protezy, skoro program do wydruków zwyczajnie powinien mieć opcję ustalania kolejności arkuszy.

Jeśli aktualizuję dokumentację co kilka dni, to powinienem móc otworzyć gotowy i skonfigurowany plik caxa print i nacisnąć drukuj wszystko (W moim wypadku do PDF Creator).

Jeśli nie ma opcji zmiany kolejności, to znaczy, że Caxa Print ma u mnie kolejnego minusa... ale nie ma zamiennika :(

Awatar użytkownika
Dariusz Łęczyński
Kontaktowanie:

Postautor: Dariusz Łęczyński » 11 kwie 2018, 15:22

Jeśli w CAXA to wystarczy przeciągnąć plik. ;)
Załączniki
przeciąganie caxa.png
przeciąganie caxa.png (28.83 KiB) Przejrzano 868 razy

BartWitch
Kontaktowanie:

Postautor: BartWitch » 12 kwie 2018, 13:39

Faktycznie, działa. Do tej pory robiłem ten błąd, że wrzucałem pliki z włączoną domyślnie opcją Typeset która wprowadza sporo zamieszania i uniemożliwia zmianę kolejności. Cieszę się, że jednak wyłączając tą dziwną funkcję Print Tool staje się w pełni funkcjonalnym narzędziem. Ufff...

Wróć do „IronCAD - CAXA Draft”