Prośba o tutorial

Dedykowane środowisko 2D.
efyx
Kontaktowanie:

Prośba o tutorial

Postautor: efyx » 11 kwie 2018, 09:35

Fajne są te wasze filmy szkoleniowe na youtube ale czego mi tam brakuje to pracy z dokumentacją. Prosiłbym o nagranie filmiku, który zawiera:
- tworzenie złożenia z kilku części
- zapisu części do zewnętrznych plików
- sposobów tworzenia dokumentacji tych części - ja np. lubię mieć kilka rysunków w jednym pliku, czy jest taka możliwość w CAXA, żeby wszystkie części były w jednym pliku rysunkowym, czy tylko tak w standardowym module rysowniczym
- jak zrobić drugą stronę rysunku w CAXA
- zarządzanie tymi rysunkami tj. jak chce zbudować model na podstawie tamtego jak przenieść najprościej wszystkie rysunki są jakieś metody exportu zapisu tych rysunków? W SW jest coś takiego jak pack-and-go.

PS. może warto by pomyśleć czy w wersji 2019 nie zachowywać rysunków w plikach części wtedy przeniesienie części do innego złożenia od razu tworzy dokumentację.

efyx
Kontaktowanie:

Re: Prośba o tutorial

Postautor: efyx » 16 kwie 2018, 11:08

Czy jest szansa, że coś takiego się pojawi?

Awatar użytkownika
Dariusz Łęczyński
Kontaktowanie:

Postautor: Dariusz Łęczyński » 16 kwie 2018, 21:14

efyx pisze:Czy jest szansa, że coś takiego się pojawi?

Będzie, ale poczekam aż inni się udzielą :)

efyx
Kontaktowanie:

Postautor: efyx » 16 kwie 2018, 21:52

ok fajnie, czekam - będzie uzupełnieniem tutoriali na youtube. Brakuje jak zarządzać złożeniem i efektywnie tworzyć rysunki tak, żeby przenosząc je do nowych modeli tworzyć jak najmniej nowej dokumentacji ;)

efyx
Kontaktowanie:

Postautor: efyx » 19 kwie 2018, 08:23

zachęcam inne osoby do wpisania co by chciały na takim tutorialu zobaczyć.

efyx
Kontaktowanie:

Postautor: efyx » 23 kwie 2018, 10:20

Czy mogę prosić o zrealizowanie tutorialu? Chyba nikt nie chce niczego dopisać.

efyx
Kontaktowanie:

Postautor: efyx » 25 kwie 2018, 13:38

Dziękuję. Super - wygląda obiecująco (na razie przeklikałem) ale później obejrzę dokładnie :). Ile podrysunków może być w jedym pliku zanim komputer zacznie mulić - czy nie ma znaczenia? Czy jest jakiś sposób żeby od razu wszystko wydrukować do PDF'a?

Awatar użytkownika
Dariusz Łęczyński
Kontaktowanie:

Postautor: Dariusz Łęczyński » 30 kwie 2018, 12:13

efyx pisze:Dziękuję. Super - wygląda obiecująco (na razie przeklikałem) ale później obejrzę dokładnie :). Ile podrysunków może być w jedym pliku zanim komputer zacznie mulić - czy nie ma znaczenia? Czy jest jakiś sposób żeby od razu wszystko wydrukować do PDF'a?

Jeśli chodzi o tworzenie dokumentacji w CAXA DRAFT to nie polecam tworzyć zakładek. Najwygodniej jeden plik .EXB do jednej części .ICS .Moduł ICD ma więcej możliwości do "automatycznego" zarządzania, ale też ma mniejszą funkcjonalność niż CAXA Draft. Czyli taka funkcja "pack and go" jest dostępna w IC-Normalia i obsługuje moduł ICD (Jest w katalogu IC-Narzędzia - zapisz paczkę projektu)

Wróć do „IronCAD - Rysunek”